بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 30 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی تایلند 1 - چین 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

خرافات؛ حامی رئال مادرید برای فتح لیگ قهرمانان!
چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 19:08
خرافات؛ حامی رئال مادرید برای فتح لیگ قهرمانان!
به یک دلیل، رئال مادرید امسال از شانس بالایی برای فتح لیگ قهرمانان برخوردار است.

 

به گزارش "توپ 90"، رئال مادرید در فصل جاری عملکرد ناامید کننده ای در لالیگا ارائه داده و فاصله زیاد با بارسلونا این تیم را از فتح مجدد این رقابت ها بازداشته است.

با توجه به حذف عجیب در کوپا دل ری برابر لگانس، این تیم در حال حاضر تنها در لیگ قهرمانان شانس قهرمانی دارد که در این رقابت ها نیز قرعه دشواری مانند پاری سن ژرمن کار تیم زیدان را برای تکرار قهرمانی دشوار کرده است.

اما طی سالهای گذشته، بارها قوهای سپید اگرچه عملکرد ضعیفی در لالیگا ارائه داده اند، اما در همان سال به شکل عجیبی لیگ قهرمانان را فتح کرده اند و هواداران خرافاتی رئال مادرید امیدوارند امسال نیز این اتفاق تکرار شده و آنها برای سومین فصل متوالی فاتح لیگ قهرمانان شوند.

1998-1997؛ لالیگا: رتبه چهارم- فتح لیگ قهرمانان

کهکشانی ها در آن فصل تحت هدایت یوپ هینکس آلمانی عملکرد ضعیفی در لالیگا داشته و در نهایت فصل را در رتبه چهام به پایان رساندند. در آن فصل بارسا موفق شد با 74 امتیاز لالیگا را فتح کند؛ اما رئال مادرید با 63 امتیاز بعد از بیلبائو و سوسیداد رتبه چهارم را به خود اختصاص داد.

اما داستان در لیگ قهرمانان کاملا متفاوت بود و قوهای سپید بعد گذر از سد دورتموند در نیمه نهایی، با تک گل پدراگ میاتوویچ در فینال آمستردام یوونتوس را مغلوب کرده و فاتح لیگ قهرمانان شدند.

2000-1999؛ لالیگا: رتبه پنجم- فتح لیگ قهرمانان

تیم تحت هدایت ویسنته دلبوسکه در لالیگا نتایج بسیار بدی گرفت و در نهایت فصل را بعد از لاکرونیا، بارسلونا، والنسیا و زاراگوسا در رتبه پنجم به پایان رساند.

اما در لیگ قهرمانان اوضاع بر وفق مراد لوس بلانکوس پیش رفت و این تیم در نیمه نهایی بایرن مونیخ قدرتمند را مغلوب کرد و در فینال پاریس با پیروزی 0-3 برابر مستایا، باز هم کلکسیون افتخارات اروپایی خود را گسترده تر کرد.

2014-2013؛ لالیگا: رتبه سوم- فتح لیگ قهرمانان

بعد از سالها ناکامی در لیگ قهرمانان، هدف از استخدام کارلو آنچلوتی تنها فتح اروپا بود. در لالیگا، رئال مادرید اگرچه شروع خوبی داشت؛ اما در نهایت بعد از اتلتیکومادرید و بارسلونا در رتبه سوم قرار گرفت.

اما لیگ قهرمانان تخصص کارلتو بود و این تیم بعد از گذر از سد بایرن مونیخ در مرحله نیمه نهایی با برتری پرگل در مونیخ، در فینالی خاطره انگیز در لیسبون با گل دقیقه 93 راموس کار را به تساوی کشاند و در نهایت 1-4 اتلتیکومادرید را مغلوب کرد.