بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 25 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آگزبورگ 2 - بایرن مونیخ 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

به این دلایل شانس انتقال کورتوا به رئال بالاست
چهارشنبه, 18 بهمن 1396 ساعت 19:07
به این دلایل شانس انتقال کورتوا به رئال بالاست
رئال مادرید فصل آینده به دنبال جذب یک گلر بزرگ است و لیست گزینه های این تیم نیز کوتاه است.

به گزارش "توپ 90"، این فهرست تنها به سه نام خلاصه می شود. پس از اینکه انتقال کپا به رئال با مخالفت زیدان منتفی شد، حالا داوید دخیا، تیبو کورتوا و یان اوبلاک تنها گزینه هایی هستند که رئال برای خط دروازه خود مدنظر دارد.

یونایتد برای فروش دخیا 130 میلیون یورو طلب کرده است و اوبلاک نیز به دلیل حضور در اتلتیکو، احتمال انتقال مستقیمش بسیار اندک است. در این بین تیبو کورتوا شانس بیشتری برای پیوستن به رئال دارد.

او روز گذشته در مصاحبه با اسپورت فوت مگزین گفت که قلبش در مادرید است و اگر رئال علاقه مند به جذب اوست، می تواند با چلسی صحبت کند. سنگربانی که با چلسی سه قهرمانی لیگ، یک لیگ اروپا و سوپرکاپ اروپا و نیز یک جام حذفی انگلیس را در کارنامه دارد. او در این فصل 32 بازی برای چلسی انجام داده و 16 بار کلین شیت کرده است.

کورتوا زمانی در اتلتیکومادرید بازی می کرد و فرزندان او هنوز در شهر مادرید اقامت دارند و به همین دلیل او بارها به این شهر رفت و آمد می کند. کورتوا در مصاحبه خود صراحتا گفت که اگر پیشنهاد رئال جدی باشد، به خاطر مسائل شخصی ممکن است آن را قبول کند.

این گلر بلژیکی با 55 بازی ملی، سن اندکی نیز دارد و با 25 سال سن، می تواند آینده ای درخشان را در رئال داشته باشد. با توجه به اینکه سن دروازه بانی بیشتر از پست های دیگر است، رئال تا سال ها می تواند روی کورتوا حساب کند.

از طرف دیگر قرارداد او با چلسی تا 2019 اعتبار دارد و از زمستان سال بعد می تواند با هر باشگاهی وارد مذاکره شود. اگر چلسی نتواند او را به تمدید قرارداد متقاعد کند، چاره ای نخواهد داشت که همین تابستان پیش رو با قیمتی خوب او را به رئال واگذار کند. در غیر این صورت باید ریسک انتقال کورتوا به عنوان بازیکن آزاد را به جان بخرد.

نتایج ضعیف و حاشیه های اخیر در چلسی، احتمال تغییر در کادر فنی را افزایش داده و این موضوع باعث بی ثباتی در باشگاه لندنی شده است. اینگونه اتفاقات همیشه شانس فرار ستاره ها از یک تیم را بالا می برند.