بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 27 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آگزبورگ 2 - بایرن مونیخ 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر نفت آبادان
سه شنبه, 17 بهمن 1396 ساعت 18:21
ترکیب احتمالی پرسپولیس برابر نفت آبادان
پرسپولیس برای جبران شکست مقابل نفت آبادان در جام حذفی و البته بیشتر کردن شانس قهرمانی‌اش فردا به مصاف شاگردان فراز کمالوند خواهد رفت.

به گزارش "توپ 90"، برانکو در جدال مقابل صنعت نفت آبادان تمامی نفرات خود را در اختیار خواهد داشت و بر این اساس قادر خواهد بود با بهترین ترکیب به دنبال جبران شکست مقابل این تیم و بالا بردن شانس قهرمانی خود در فاصله هشت هفته مانده به پایان فصل باشد.


در ادامه نگاهی خواهیم انداخت به ترکیب احتمالی پرسپولیس و انگیزه بازیکنان این تیم در جدال برابر صنعت نفت آبادان:


علیرضا بیرانوند؛ جبران جدال حذفی


گلر شماره یک پرسپولیس در این بازی نیز انتخاب اول برانکو خواهد بود. او شانس افزایش تعداد کلین‌شیت‌هایش را به پانزدهمین کلین شیت در طول فصل دنبال می‌کند و البته امیدوار به جبران اتفاقات دیدار جام حذفی و ناکامی‌اش در ضربات پنالتی نیز خواهد بود. با این حال خط حمله قدرتمند نفت آبادان باید دید اجازه این خودنمایی در تختی را به او خواهد داد یا خیر.


سیدجلال حسینی – شجاع خلیل زاده


مطمئنترین زوج دفاعی لیگ که با استحکام خط دفاعی سرخپوشان اکنون برترین آمار را از آن این تیم کرده‌اند، در جدال مقابل نفت نیز انتخاب اول این تیم خواهند بود. خلیل زاده که سومین گل فصل خود را با پیراهن پرسپولیس در دیدار مقابل سپاهان ثبت کرده و سیدجلال که از یکصد بازی با پیراهن پرسپولیس عبور کرده، سخت‌ترین جدال خود را در خارج از خانه مقابل نفت پیش رو دارند.


صادق محرمی – محمد انصاری


مدافع راست جوان پرسپولیس بعد از دو نمایش موفق در ترکیب این تیم، در این بازی  نیز احتمالا جواز حضور در ترکیب اصلی را به دست بیاورد. محرمی با قدرت تکنیکی بالا و قابلیت نفوذ به خط دفاعی حریف این شانس را برای برانکو و تیمش ایجاد خواهد کرد تا فرصت گلزنی بیشتری نصیبش شود. در سمت مخالف نیز محمد انصاری به بهترین همکاری و هماهنگی لازم با وحید امیری دست یافته و در این بازی نیزضمن اینکه به دنبال موفقیت در فاز دفاعی برابر حمله‌وران زردپوش است، در فاز تهاجمی نیز مطمئنا به دنبال راهی برای دستیابی به گل برای سرخپوشان خواهد بود.


اعتماد به زوج جدید


در پست هافبک دفاعی برانکو در دو بازی قبلی با رسیدن به زوج حسین ماهینی و محسن ربیع خواه، هر چند مشکلاتی در هماهنگی تیمش داشته، اما توانسته بخشی از خلا تیمش در غیاب کمال کامیابی نیا را برطرف کند. در آبادان نیز علیرغم اینکه کامیابی نیا در لیست این تیم قرار گرفته، احتمالا بار دیگر ماهینی و ربیع خواه در این پست حاضر شوند.


نفرات جایگزین: برانکو در این پست کمال کامیابی نیا و احمد نوراللهی را نیز در اختیار دارد. با این حال با توجه به مصدومیت هافبک دفاعی ملی‌پوش تیمش احتمال بازی ثابت برای کامیابی نیا وجود ندارد. نوراللهی نیز رفته رفته توانسته خود را به ترکیب برساند و هنوز از نظر برانکو شرایط حضور فیکس در ترکیب این تیم را دارا نیست و احتمالا همچون دو دیدار قبلی دقایقی به ترکیب این تیم اضافه شود.


امیری – فرشاد احمدزاده


امیری بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت بار دیگر از نظر بدنی به شرایط ایده‌آلی دست یافته و با دوندگی‌های خود خصوصا در آبادان می‌تواند مشکلات بزرگی برای فراز کمالوند و شاگردانش شکل دهد. در سمت مقابل نیز فرشاد احمدزاده حاضر است؛ هافبک تکنیکی پرسپولیس در بازی با سپاهان توانست با پای غیرتخصصی یک پاس گل دیدنی نصیب این تیم کند و اکنون بار دیگر در شرایط آمادگی ابتدای فصل قرار گرفته است.


نفرات جایگزین: پرترافیک‌ترین خط پرسپولیس در این پست‌ها حاضر هستند. شایان مصلح، سیامک نعمتی، محسن مسلمان، سیامک نعمتی، حمید طاهرخانی و احسان علوان زاده دیگر مدعیان حضور در این دو پست را شکل می‌دهند. با این حال برانکو فعلا روی نیمکت نشینی این بازیکنان اعتقاد دارد و روی حضور ثابت آنها برای جدال حساس مقابل نفت آبادان نیز نمی‌توان حساب کرد.


گادوین منشا – علی علیپور


دو مهاجم بدون جانشین برانکو در ترکیب پرسپولیس که جایگاه مستحکمی در ترکیب اصلی خواهند داشت منشا و علی علیپور خواهند بود. هر دو این بازیکنان در دیدار جام حذفی پنالتی خود را مقابل نفت آبادان از دست داده‌اند و این مساله عاملی شده تا برای این بازی و باز کردن دروازه حریف انگیزه زیادی داشته باشند.


نفرات جایگزین: سیامک نعمتی و شایان مصلح


سیامک نعمتی علیرغم موفقیت نسبی در ترکیب این تیم طی هفته‌های اخیر احتمالا در این بازی نیز با توجه به فیزیکی بودن بالای بازی احتمالا از روی نیمکت بازی را آغاز کند. او البته در هر دو پست هافبک و مهاجم شانس حضور در ترکیب را در جریان بازی خواهد داشت. شایان مصلح نیز در برخی جدال‌های این تیم از سوی برانکو برای حضور در پست مهاجم گزینه حضور در زمین بوده است.