بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 27 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آگزبورگ 2 - بایرن مونیخ 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تقوی: شفر در دام تاکتیکی قلعه‌نوعی افتاد
یکشنبه, 15 بهمن 1396 ساعت 18:40
تقوی: شفر در دام تاکتیکی قلعه‌نوعی افتاد
پیشکسوت استقلال معتقد است آبی پوشان در نیمه دوم اسیر بازی خوب میزبان خود شدند و نتوانستند از برتری یک گله خود حفاظت کنند.

به گزارش "توپ 90"، محمد تقوی پیشکوست بازیکن استقلال در مورد بازی این تیم مقابل ذوب آهن گفت: بدون تردید نیمه اول استقلال تیم برتر میدان بود اما نیمه دوم همه چیز تغییر کرد. ذوب آهن تحت مربیگرى امیر قلعه نویى کاملا قابل پیش بینى بازى مى کند. استفاده از توپهاى بلند براى مهاجم بلند قامت این تیم و دریافت توپ هاى دوم در زمان حمله و همینطور ارسال از کناره ها تمامى تاکتیک ذوب آهن در فاز تهاجمى بود.


او ادامه داد: استقلال نیمه اول و با باور به برترى در مقابل حریف، ذوب آهن را در زمین خود محبوس کرده بود. قدرت استقلال در بازپس گیرى توپ از حریف در طول جریان بازى دیدنى بود. حضور وریا غفورى در نقش هافبک راست و حضور دائمى حیدرى در دفاع به میلاد زکى پور اجازه مى داد تا حضور بیشترى درحمله داشته باشد که در یکى از این صحنه ها ارسال خوب او را غفورى به گل تبدیل کرد.


تقوی در مورد جریان بازی در نیمه دوم گفت: نیمه دوم جریان بازى کاملا تغییر کرد. ذوب آهن با بازى کاملا درگیرانه و فیزیکى و به لطف اضافه شدن قاسم حدادى فر در مرکز زمین بازى را در اختیار گرفت. استقلال نیمه دوم کاملا در دام تاکتیکى ذوب آهن قرار گرفت در حالیکه استقلال مى توانست با کند کردن آهنگ بازى و حفظ توپ و پرهیز از بازى فیزیکى جریان بازى را کنترل کند اما نوع بازى این تیم دقیقا همان چیزى بود که امیر قلعه نویى مى خواست.


او نیود نبود نظم و انضباط مناسب تیمى در استقلال در نیمه دوم را نقطه ضعف آبی پوشان دانست و تصریح کرد: گل اول ذوب آهن نمونه اى از بى نظمى خط دفاعى استقلال بود. در حالیکه محید حسینى تا حدودى با بازبخوانى خوب خود توپ پشت خط دفاعى را قطع کرد اما نوع ایستادن مدافعین استقلال در این صحنه کاملا نامنظم بود. فخرالدینى بازیکن سرعتى است که بخوبى در پشت خط دفاعى صاحب توپ مى شود در این صحنه اگرخط دفاعى استقلال تنها چند قدم عقب نشینى مى کرد فصاى لازم در اختیار فخرالدینى قرار نمى گرفت.


او ادامه داد: شفر با اضافه کردن پادووانى و تغییر سیستم استقلال با سه مدافع مرکزى بنظر مى رسید که به نتیجه مساوى قانع است و پادووانى با قدرت سرزنى اش مى توانست توپهاى بلند ذوب آهن را خنثى کند. اما در صحنه هایى سه مدافع مرکزى استقلال بسیار نامنظم بازى مى کردند.


تقوی در مورد صحنه گل دوم نیز گفت: به رغم برترى عددى مدافعین استقلال اما حسینى مهاجم ذوب آهن براحتى در مقابل خسرو حیدرى کوتاه قامت توانست دروازه استقلال را براى باردوم باز کرد. نیمه دوم استقلال دقیقا به نوعى بازى کرد که ذوب آهن مى خواست و همین موضوع موجب شد تا بازى را واگذار کند.