بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 27 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آگزبورگ 2 - بایرن مونیخ 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

جنجالی‌ترین صحنه‌های داوری هفته بیست و دوم!
شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 14:19
جنجالی‌ترین صحنه‌های داوری هفته بیست و دوم!
بررسی صحنه‌های داوری بحث برانگیز 3 مسابقه هفته بیست و دوم لیگ برتر اشتباهات زیادی را از داوران مطرح فوتبال نشان می دهد.

به گزارش "توپ 90"، در 3 مسابقه روز گذشته لیگ برتر هم مسائل بسیار زیادی درباره داوری به وجود آمد. دیدار پرسپولیس- سپاهان، سپیدرود- استقلال خوزستان و پدیده – تراکتورسازی که مربیان و بازیکنان دو تیم اعتراض هایی به نحوه قضاوت داوران داشتند در برنامه شب های فوتبالی مورد بررسی قرار گرفتند که ماحصل این ارزیابی ها در ادامه آمده است:سپیدرود- اس.خوزستان؛ جنجال پنالتی آخر بازی


مهم ترین صحنه بازی سپیدرود و استقلال خوزستان به دقایق پایانی بازی برمی گشت که اعضای تیم رشتی اعتقاد داشتند توپ در محوطه جریمه در دقیقه 90 به دست بازیکن استقلال خوزستان برخورد کرده و پنالتی رخ داده است. داود رفعتی میهمان شب گذشته برنامه شب های فوتبالی اما تشخیص داد که توپ به سینه بازیکن استقلال برخورد کرده و خطای هندی رخ نداده است. رفعتی همچنین پنالتی سپیدرود را درست توصیف کرد؛ اما نظرش این بود قبل از اخراج بازیکن تیم رشتی دروازه بان این تیم مرتکب خطای پنالتی شده که اگر این اتفاق می افتاد کارت قرمز از جیب داور بیرون نمی آمده است.پدیده- تراکتورسازی؛ اخراجی که خطا نبود!


اگرچه داود رفعتی کارشناس داوری شب های فوتبالی اعتقاد دارد یک پنالتی به سود پدیده گرفته نشده؛ اما جنجالی ترین صحنه مربوط به اخراج حسین مرادمند بود. رفعتی اعلام کرد که مرادمند در اواسط نیمه دوم خطایی روی محمد ابراهیمی انجام نداد که بخواهد کارت زرد دوم را دریافت کند و اخراج شود. همین صحنه باعث شد تا مهدی پور ضربه ایستگاهی را به گل تبدیل کند و زمینه ساز برد 3 بر صفر مقابل تیم 10 نفره مشهدی شود.پرسپولیس- سپاهان؛ ماجرای اخراج فرشاد


بازی پرسپولیس و سپاهان به قضاوت محمدحسین زاهدی فرد هم با صحنه های مشکوکی همراه بود که سپاهانی ها اعتراض هایی به این موضوع انجام دادند.


در نیمه اول مهدی شریفی مهاجم سپاهان اگرچه ضربه اش را در محوطه جریمه به تیر دروازه کوبید اما با بیرانوند برخوردی داشت که طبق نظر داور، داود رفعتی نیز این صحنه را خطا تشخیص نداد. رفعتی همچنین در اواخر نیمه اول روی ارسال کرنر بازیکنان پرسپولیس، مدافع جوان سپاهان علی علیپور را با دست می گیرد که رفعتی اعتقاد داشت یک خطای پنالتی به سود پرسپولیس اتفاق افتاده است.


جنجالی ترین صحنه مسابقه اما به برخورد ساسان انصاری و علیرضا بیرانوند در نیمه دوم برمی گشت. جایی که انصاری و سپاهانی ها اعتقاد داشتند دروازه بان پرسپولیس روی بازیکن شان خطای پنالتی کرده است. داود رفعتی اما اعلام کرد انصاری قبل از اینکه بیرانوند از پشت شارژ کند، خودش جلوی حرکت این دروازه بان را می گیرد و اول خطای بازیکن زرد اتفاق افتاده است.  بر این اساس خطای پنالتی رخ نداده است.

 


مساله دیگر هم در کارشناسی رفعتی به خطای فرشاد احمدزاده روی سعید آقایی مدافع سپاهان برمی گشت که خطای شدیدی روی او انجام داد. احمدزاده از داور کارت زرد دریافت کرد؛ اما کارشناس شب های فوتبالی اعتقاد داشت باید مستقیما از زمین اخراج می شده است.