بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 25 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آگزبورگ 2 - بایرن مونیخ 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

واکنش ها به سرمربیگری رسول خادم در تیم ملی
شنبه, 14 بهمن 1396 ساعت 14:06
واکنش ها به سرمربیگری رسول خادم در تیم ملی
کارشناس کشتی درباره سرمربیگری خادم در تیم ملی و احتمال بازگشت قهرمان سابق کشتی فرنگی توضیح داد.

به گزارش "توپ 90"، صدرالدین کاظمی، کارشناس کشتی در ارتباط با وضعیت امید نوروزی، قهرمان کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۲ لندن در برنامه جهان کشتی از رادیو ورزش اظهار داشت: اکنون راجع به امید اطلاع زیادی نداریم و هیچ تصمیم جدی برای حضور وی در رقابتهای کشتی نشنیده ایم؛ اما با توجه به قوانینی که امروزه وجود دارد و نیز با بالا رفتن سن وی و فاصله ای که با کشتی امروز دنیا پیدا کرده است؛ بعید می دانم که نوروزی به کشتی بازگردد و در کوران رقابتهای قهرمانی قرار بگیرد.


وی افزود: وزن 71 کیلوگرم، وزن المپیکی نیست. امید هم نمی خواهد در مسابقاتی غیر از المپیک کشتی بگیرد؛ بنابراین باید در 77 کیلوگرم حاضر شود. این کار دشواری است و فکر نمی کنم به میادین بازگردد. از این ورزشکار می توان در جاهای مناسب تر استفاده کرد. نوروزی به قهرمانی جهان و المپیک رسید و دین خود را به کشتی ادا کرد و اکنون اگر دینی به گردنش باشد، مربیگری در همان استان فارس است.


در ادامه این برنامه کاظمی در پاسخ به این سوال که چرا رسول خادم باید در جایگاه سرمربیگری تیم ملی قرار بگیرد، عنوان کرد: این سوالی است که باید شورای فنی پاسخ دهد. یکی از اشکالاتی که بنده می بینیم و همیشه برایم جای سوال دارد، این است که چرا شورای فنی باید در این زمینه تصمیم بگیرد؛ در حالیکه این حق قانونی رئیس فدراسیون است که راجع به سرمربیان تیم های ملی کشور تصمیم گیری کند. چرا رسول خادم باید هم رئیس فدراسیون، هم عضو هیأت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی و هم سرمربی تیم ملی باشد؟! بنده نظرم را بارها در این زمینه بیان کرده ام.


وی ادامه داد: به نظرم اگر رسول خادم سرمربی تیم ملی نمی شد، بسیار بسیار بهتر بود؛ دلیل آن را هم به خود خادم گفته ام و هم از این تریبون اعلام کرده ام. اعتقاد من بر این است که رسول خادم به جایگاه بالاتری رسیده و باید از جایگاه مدیریتی بالاتر کار پرورشی استعدادهای مربیگری را انجام دهد که متأسفانه این کار طی چند سال گذشته انجام نشده است. 


این کارشناس کشتی تصریح کرد: رسول خادم اعتقاد دارد فرقی نمی کند، چه من رئیس فدراسیون باشم یا خیر، یا سرمربی تیم ملی باشم یا خیر، آستانه تحمل مردم کشتی ایران بعد از ناکامی تیم ملی در مسابقات جهانی فرانسه به پایان رسیده و دیگر کسی نمی تواند تحمل کند شکست مجددی را در کشتی به چشم ببینیم؛ بنابراین چه من رئیس فدراسیون باشم یا سرمربی، آماج حمله منتقدان قرار خواهم گرفت. اگر در این شرایط قبول مسئولیت کنم، شاید شرافتمندانه تر باشد تا بخواهم بهانه ها را متوجه دیگران کنم.