بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 27 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آگزبورگ 2 - بایرن مونیخ 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پولش را بدهید و لالیگایی شوید!
دوشنبه, 02 بهمن 1396 ساعت 18:25
پولش را بدهید و لالیگایی شوید!
حضور 9 بازیکن عربستانی در تیم های دسته اول و دوم لالیگا، واکنش های زیادی را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت.

به گزارش "توپ 90"، براساس توافقی که بین فدراسیون فوتبال عربستان و سازمان فوتبال لالیگا صورت گرفته، سه بازیکن تیم ملی عربستان در تیم های دسته اولی ویارئال، لگانس و لوانته و شش بازیکن دیگر در تیم های دسته دومی این لیگ تا پایان فصل حضور خواهند داشت.


البته این باشگاه ها هیچ هزینه ای برای در اختیار گرفتن این بازیکنان پرداخت نخواهند کرد و از سوی دیگر هیچ الزامی هم برای استفاده از آنها در بازی های شان ندارند. در واقع این بخشی از برنامه آماده سازی فدراسیون فوتبال عربستان برای حضور این تیم در جام جهانی 2018 است و به همین دلیل، زمینه حضور تعدادی از بازیکنان اصلی تیم خوان آنتونیو پیتزی را در باشگاه های لالیگایی فراهم کرده تا آنها در فرم بهتری، در جام جهانی حضور پیدا کنند.

اما از سوی دیگر، این موضوع با واکنش منفی هواداران فوتبال روبرو شده است. آنها معتقدند که پرداخت پول از سوی فدراسیون فوتبال عربستان برای حضور بازیکنان این تیم در لالیگا، با شرایط منطقی بازار فوتبال همخوانی ندارد.


یکی از مفصل ترین بحث ها در این زمینه، در صفحه توئیتر "سید لو"، روزنامه نگار انگلیسی که سال هاست در زمینه فوتبال اسپانیا برای نشریات مختلف مطلب می نویسد، صورت گرفت.


لو که مخالف حضور بازیکنان عربستان در لالیگا به این شکل است، دقایقی بعد از انتشار خبر حضور آنها در تیم های اسپانیایی، در توئیترش نوشت:" لالیگا (بله، لالیگا، نه باشگاه ها) با 9 بازیکن عربستانی قرارداد امضا کردند و هر کدام از آنها به یک باشگاه اسپانیایی می روند." و پس از آن، کاربران مختلفی، به اظهارنظر در این مورد پرداختند که بیشتر آنها جنبه انتقادی داشت:

- اگر من هم ثروتمند بودم، می توانستم به یک باشگاه پول بدهم تا من را استخدام کند؟ (سید لو در پاسخ به این کاربر نوشت:" اساسا به نظر می رسد که پاسخ این سوال بله است."
- حالا سوال این است که چرا این بازیکنان به باشگاه هایی مانند رئال مادرید، اتلتیکو مادرید، بارسلونا یا والنسیا نرفتند؟ ( یک کاربر در پاسخ این سوال نوشت:" زیرا آنها هیچ شانسی برای بازی و حتی فرصت تماشای زمین را هم نداشتند.)


- شما می گویید که این بازیکنان، در این تیم ها بازی می کنند؟ من تردید دارم؛ مگر اینکه لالیگا گفته باشد آنها باید بازی کنند.


- آیا می دانید شرایط این انتقال چطور است؟ به نظر من کل قضیه احمقانه است. (یک کاربر در پاسخ این سوال نوشته:" انتقال قرضی تا پایان فصل. برای آماده سازی برای جام جهانی.)


- بنابراین این 9 باشگاه لالیگا موظف به استفاده از این بازیکنان هستند؟ و چه کسی تصمیم گرفته که این بازیکنان به کدام باشگاه ها بروند؟ ( یک کاربر در پاسخ به این سوال نوشته:" هر 9 تا در لالیگا بازی نمی کنند. سه باشگاه ویارئال، لگانس و لوانته، هر کدام یک بازیکن گرفتند.)


-منصفانه بگویم شهری، موالد و دوساری بازیکنان خوبی هستند و در خاور میانه بازیکنانی حضور دارند که از کیفیت بازی در اروپا برخوردارند. باید ببینیم آنها چه کار خواهند کرد.
- آنها کیفیت خوبی دارند اما از نظر ذهنیت ضعیف هستند.


- امیدوارم آنها قبل از رفتن به روسیه در تابستان آینده، تغییر کنند.