بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 25 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آگزبورگ 2 - بایرن مونیخ 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

حضور قرضی سه بازیکن عربستانی در لالیگا
دوشنبه, 02 بهمن 1396 ساعت 01:08
حضور قرضی سه بازیکن عربستانی در لالیگا
براساس توافق فدراسیون فوتبال عربستان با سازمان فوتبال لالیگا، سه بازیکن کلیدی تیم ملی این کشور در نیم فصل دوم در این رقابت های این لیگ بازی خواهند کرد.

به گزارش "توپ 90"، عربستان بعد از 12 سال به جام جهانی راه پیدا کرد و فدراسیون فوتبال این کشور که در تدارک حضور پرقدرت در این رقابت هاست، زمینه حضور سه بازیکن کلیدی تیم ملی این کشور را در دسته اول لالیگا فراهم کرده است. ضمن اینکه شش بازیکن هم در دسته دوم لالیگا بازی خواهند کرد. 

البته حضور این بازیکنان در این رقابت ها، نه براساس خواست باشگاه ها، که با توافق مسئولان عربستانی با مسئولان لالیگا صورت گرفته و هزینه ای که عربستانی ها انجام داده اند، نقش پررنگی در حضور بازیکنان شان در لالیگا داشته است.

براین اساس، سالم الدوساری برای ویارئال، یحیی الشهری برای لگانس و فهد الموالد برای لوانته بازی خواهند کرد. باشگاه ویارئال هم به طور رسمی، پیوستن الدوساری به این باشگاه را تایید کرد و عکس هایی هم از دو بازیکن دیگر در کنار مسئولان باشگاه های اسپانیایی منتشر شد.

همین طور چند بازیکن عربستانی هم به تیم های دسته دوم لالیگا پیوستند؛ از جمله جابر عیسی که برای ویارئال بی بازی خواهد کرد، الموسی به وایادولید پیوست، عبد المجید السلیهیم به رایووایکانو، علی النمیر به نومانیا و ستاره جوان الشباب، عبدالله برای اسپورتینگ خیخون بازی خواهد کرد.

حضور این بازیکنان در تیم های اسپانیایی هیچ هزینه ای برای این باشگاه ها نخواهد داشت و دستمزد آنها توسط فدراسیون فوتبال عربستان پرداخت می شود. این گروه از بازیکنان بعد از حضور نمایندگان فوتبال اسپانیا در کمپ تیم ملی عربستان در پرتغال و همین طور دیدن بازی های آنها در لیگ عربستان انتخاب شدند.

در اکتبر گذشته بود که عادل عزت، رئیس فدراسیون و ترکی الشیخ، مدیر ورزشی ارشد فدراسیون فوتبال عربستان، به مادرید سفر کردند تا آخرین توافقات برای حضور این بازیکنان در لالیگا صورت بگیرد.

تیم ملی عربستان در جام جهانی 2018 با تیم های روسیه، اروگوئه و مصر همگروه شده و در دیدار افتتاحیه باید به مصاف روسیه میزبان بروند.