بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 25 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آگزبورگ 2 - بایرن مونیخ 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

طغیان هشت شاکی علیه مدیران استقلال
سه شنبه, 26 دی 1396 ساعت 13:35
طغیان هشت شاکی علیه مدیران استقلال
مجتبی جباری در جدید ترین مصاحبه اش علیه مدیران استقلال صحبت هایی را برزبان آورد.

به گزارش "توپ 90"، مجتبی جباری بازیکن باتجربه استقلال درباره اتفاقاتی که برایش رخ داد و اختلاف هایی که با مدیرعامل باشگاه آبی پوش پایتخت پیدا کرد، صحبت های جدیدی را در گفت وگو با برنامه ورزشی رادیو تهران مطرح کرد که در ادامه می خوانید:


شفر از ماجرای من و استقلال متعجب شد


مردم در جریان شرایط من با استقلال قرار دارند؛ اینکه به چه شکلی کنار گذاشته شدم. دلیلی هم بیان نشده است؛ صحبت های زیادی در این خصوص شد، ابتدا گفتند بحث پزشکی چک شود، موضوعی که رد شده بود. بعد از آن گفتند شفر باید اظهارنظر کند. وقتی با شفر صحبت کردم، او اصلا در جریان نبود و متعجب شد. او از روز اول به من گفت مهدی رحمتی می تواند برگردد اما کار جباری تمام است و امکان ندارد برگردد.


باشگاه اعلام کرد خودم در تمرینات شرکت نکردم


من از طریق کمیته حل اختلاف پیگیر شد. باشگاه لایحه ای نوشت و اظهار کرد من خودم در تمرینات شرکت نکردم. من فکر می کنم به شعور مردم و جایگاهش احترامی نمی گذارند. همه افراد در برنامه نود صحبت کردم و همه فهمیدند من را از استقلال کنار گذاشتند اما در جلسه کمیته انضباطی چنین دروغ واضحی را بیان کردند. در جلسه ما با توفیقی نیز قرار بود مستنداتی بیاورند که با من تماس گرفته شده اما من به تمرین نرفتم. آقای وثوق احمدی گفتند می توانید در فضایی دوستانه موضوع را حل کنید. در مدتی که زمان داشتم، در روزهای پایانی نقل و انتقالات تصمیم گرفتند قرارداد من را یکطرفه فسخ کنند و من فکر می کنم اشتباهات شان را با این اتفاق کامل کردند.


این تصمیمات به ضرر استقلال تمام می شود


افرادی می‌خواستند مرا از استقلال دور کنند. افتخاری این تصمیم را گرفت و به بدترین شکل ممکن جلو برد. حواشی زیادی به وجود آمد. من فقط در جلسه ای که با بچه های تیم بود، انتقاد کردم و بعد تصمیم گرفتند این کار را انجام دهند. خیلی موارد دردناک و آزاردهنده در این موضوع وجود دارد. شفر می گفت باشگاه همه کار می تواند انجام دهد اما نمی تواند بازیکن را از تمرین کردن محروم کند و این تبعات سنگینی دارد. تا امروز هم هیچ دلیلی برای کارشان نیاوردند. باشگاه استقلال یک باشگاه دولتی است و تمام هزینه‌ها از جیب خزانه‌داری دولت صرف این باشگاه می‌شود و به خاطر همین تصمیمات عجیبی می‌گیرند که مطمئناً به ضرر باشگاه استقلال خواهد شد و دامان استقلال را می گیرد.


با مگویان هم این کار را کردند


به طور مثال وقتی که مگویان با استقلال قرارداد داشت با او آن رفتار را داشتند حتی می‌توانستند با گفت‌وگو به تیم دیگری منتقل شود اما تا روز آخر معطل کردند و حالا باید پول مگویان را تا آخر بدهند و در حال حاضر هم با من این رفتار را کردند. در قبال من هم اینطور بود. اگر باشگاه خصوصی بود مطمئناً همچین تصمیمی گرفته نمی‌شد که بخواهند با اعتبار یک بازیکن بازی کنند. خداراشکر که صادقانه با مردم صحبت کردم، رفتار کردم و همه علاقه‌مندان به فوتبال می‌دانند که چه رفتاری با من شد. متاسف شدم که تایم کوتاهی در خدمت استقلال بودم.


رفتار منصوریان قابل قبول نبود


وی درباره موضوعاتی که برایش با منصوریان پیش آمد، بیان کرد: من را کنار گذاشتند، مدیرعامل یا هر کسی این کار را کرده باید جواب بدهد. واقعیت این است که فشار هواداران باعث شد تا منصوریان با باشگاه من را جذب کند، متأسفانه رفتار منصوریان به عنوان سرمربی استقلال قابل قبول نبود، اینکه پشت بازیکن خود نایستد و تنها به خودش فکر کند. من رفتارهایی دیدم که خیلی اذیت شدم. بعد از اینکه رفتار شفر را دیدم ناراحتی ام دوچندان شد. با وجود اینکه برای او بازی نکرده بودم اما احساس خوبی به من دست داد، او خواست مرا ببیند و صحبت‌هایمان دوستانه بود.  بعد از آن شفر یک بار هم به منزل من آمد و خیلی خوشحال شدم که شخصیت من برای شفر مهم بود. 


برای تماشاگران هم ارزش قائل نشدند


برای شفر مهم بود که چه حرفی در مورد من بزنند و آیا من از این موضوع ناراحت می‌شوم یا خیر. این اتفاقات برای من درس بزرگی را رقم زد. ناراحت شدم از اینکه باشگاهی که در آن سالها بازی کردم و تمام مصدومیت‌هایم را در آنجا متحمل شدم در رأس کار هیچ ارزشی برایم قائل نبود و حتی برای تماشاگران هم ارزش قائل نشدند. البته منتی نیست و لذت بردم اما بابت این سالها ناراحت هستم.


مدیرعامل و بقیه دوست نداشتند ایرادهایشان دیده شود

مدیرعامل و تمام کسانی که من را کنار گذاشتند، باید جواب بدهند اما فکر می کنم دوست نداشتند ایرادهایشان دیده شود و کسی نباشد که مشکلات را گوشزد کند. وقتی به شفر گفتم، او به من گفت مطمئناً اگر در جای دیگری چنین اتفاقی می‌افتاد همه چیز درست می‌شد. در حق جوانان ما در ورزش ظلم می شود و به آنها به خاطر امکانات ضربه می زنند. شما شب گذشته در برنامه ۹۰ دیدید که حسینی گلر استقلال چه سختی‌هایی کشیده بود. همه ما اینطور بودیم. چند نفر مثل من و حسینی شاید بتوانیم گوشه ای از اتفاقات را بازگو کنیم. جالب است باشگاه هیچ اقدامی برای او نکرد و در بین جوانان ما خیلی از این مشکلات وجود دارد که متأسفانه جدی گرفته نمی‌شود. خیلی ها هستند که استعداد دارند اما در نطفه خفه می شوند. دوست داشتند من از آنها فاصله بگیرم تا به مدیریت شان به این شکل ادامه دهند.


از مردم تشکر می کنم


یکی از مشکلات این است که ما نمی‌توانیم خوب از هم حمایت کنیم، ما ابتدا باید پشت هم بایستیم تا حق مان را بگیریم. باید بتوانیم خوب فکر و آنالیز کنیم تا بدانیم لایق چه هستیم و بعد از آن با خواسته‌هایمان بجنگیم و مبارزه کنیم. خوشبختانه اتحادیه بازیکنان تشکیل شده و من هم عضو هیأت مدیره آن هستم. تلاش هایی انجام می دهیم تا از حقوق بازیکنان دفاع کنیم اما بازیکنان از هم دفاع نمی کنند. ضمن آنکه جا دارد از مردم در صفحه اینستاگرام من حمایت کردند تشکر کنم. مردم خیلی محبت داشتند. خیلی به من روحیه دادند.


شرط گذاشتن برای جذب منتظری؟


منتظری زودتر از من به استقلال آمده بود و اصلاً درخواستی نکردم که او هم همراه من به استقلال برگردد.


با سوءمدیریت مواجه هستیم


من روز گذشته نامه‌ای دریافت کردم که باشگاه قراردادم را یکطرفه فسخ کرده است. این هم یک گوشه ای از مدیریت‌ها داخل ورزش ما است. ما با سوء مدیریت مواجه هستیم و شما ببینید ورزش ما را به کجا رسانده‌اند. آنها اصلاً مسائل اخلاقی را در نظر نگرفته‌اند و همین الان هم به هیچکس پاسخگو نیستند. همه چیز واضح است. به خاطر این است که مردم به این اتفاقات واکنش نشان می‌دهند. همه منتظر مبارزه با چنین اتفاقاتی هستند و باید با آن مبارزه شود. 


آیا وزیر می داند مدیرعامل استقلال چه کار کرده؟


آیا وزیر ورزش که این آدم را در پست مدیریت استقلال قرار داده، می‌داند که مدیری که برای استقلال انتخاب کرده یک بازیکنی را مثل من کنار گذاشته که سابقه ملی دارد دلیلی نیاورده و استقلال باید به خاطر همین کنار گذاشتن ضرر مالی بدهد؟ آیا وزیر این را می‌داند؟ شما دیدید در برنامه ۹۰ چه اتفاقاتی افتاد و آن زمان همه مردم ناراحت شدند. مردم گوشه هایی از آن را دیدند اما هرروز با این مسائل بد مواجه هستیم. اگر الان جلوی این اتفاقات گرفته نشود مطمئناً در آینده ادامه خواهد داشت و ممکن است زمانی بیاید که خیلی دیر شود.


سخت است به تیم دیگری فکر کنم


من وقتی می‌خواستم به ایران برگردم اگر طرفداران نبودند اصلاً شاید بازی نمی‌کردم اما به خواست مردم با انگیزه برگشتم تا یک بار دیگر جو ورزشگاه آزادی و حضور بین تماشاچیان را تجربه کنم اما انصافاً برایم سخت است که به تیم دیگری فکر کنم.


خسته هستم، نیم فصل بازی نمی‌کنم


حقیقت این است که نمی‌خواهم یک نیم‌فصل بازی کنم چون از این اتفاقاتی که افتاده خسته هستم، ترجیح می‌دهم تا آخر فصل بازی نکنم تا ببینم وضعیت چه می‌شود و کمیته انضباطی چه رأیی صادر می‌کند. من از مردم ممنون هستم که حمایتم کردند و معتقدم استقلال خیلی بزرگ است و آنها لایق بهترین باشگاه هستند.