بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 19 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال نیویورک نیکس - شارلوت هورنتس

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

نفتی که مانع قهرمانی شد؛ نفتی که متلاشی شد
چهارشنبه, 13 دی 1396 ساعت 14:18
نفتی که مانع قهرمانی شد؛ نفتی که متلاشی شد
پرسپولیس این هفته مقابل نفتی قرار خواهد گرفت که نشانی از تیم دو سال گذشته ندارد و اکنون قعر جدول را به خود اختصاص داده است.

به گزارش "توپ 90"، برانکو ایوانکوویچ در فصل پانزدهم شانه به شانه استقلال خوزستان برای کسب عنوان قهرمانی پیش می‌رفت و در صورتی که می‌توانست حتی به یک تساوی خانگی مقابل نفت تهران بسنده کند و تیمش را همچنان در صدر جدول امیدوار به هفته‌های پایانی نگه دارد، با ارائه یک بازی تهاجمی و در شرایطی که از حیث خط دفاعی روزگار بدی را پشت سر می‌گذاشت در نهایت با دو گل شکست خورد. شکست مقابل شاگردان علیرضا منصوریان در نهایت باعث شد تا آنها در پایان فصل با تفاضل گل عنوان قهرمانی را به استقلال خوزستان و شاگردان عبدالله ویسی واگذار کنند.


نفت اما طی دو فصل اخیر مسیر متفاوتی با آنچه که در لیگ برتر ایران و آسیا دنبال می‌کرد را رفته است. تیمی که در جمع چهار تیم برتر آسیا قرار گرفته بود، اکنون با تغییر مالکیت سریالی و در نهایت دور شدن از شرایط آرمانی در قعر جدول فوتبال ایران قرار گرفته است. تیمی که در همین فصلی که گذشته تاکنون سه بار فقط برابر شاگردان برانکو ایوانکوویچ در سوپرکاپ، جام حذفی و لیگ برتر شکست خورده است.


این فریم از بازیکنان جذاب از آخرین تیمی است که توانست در فوتبال ایران شانه به شانه مدعیان قرار گیرد. تیمی که در استادیوم لبریز آزادی هواداران پرسپولیس را با برتری دو گله خود به شوک فرو برد. تیمی متشکل از علیرضا بیرانوند، سیامک کوروشی، محمد دانشگر، سیدجلال حسینی، علی قربانی، وحید حمدی نژاد، سعید لطفی، ایمان مبعلی، وحید امیری، حمید بوحمدان و مهدی شیری که نه برای پرسپولیس که مقابل استقلال نیز شکست ناپذیر ظاهر شد تا سرمربی‌اش با وعده حضور در استقلال از این پیروزی‌ها به عنوان طلب آبی‌ها یاد کند که روی نیمکت استقلال به آنها بازخواهد گرداند.


علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی و وحید امیری در پایان آن فصل راهی پرسپولیس شدند؛ وحید حمدی نژاد نیز راهی تیم شگفتی ساز این فصل یعنی پارس جنوبی شده است و سیامک کوروشی نیز در لیگ قطر حضور دارد. حمید بوحمدان در جمع ذوبی‌ها حاضر است و علی قربانی این روزها گلزن استقلال است. ایمان مبعلی هم همچنان در روزهای پایانی بازیگری‌اش در فولاد خوزستان حضور یافته و دانشگر و لطفی نیز در سایپا مشغول هستند.


پرسپولیس این هفته مقابل نفت تهران قرار خواهد گرفت. تیمی که بار دیگر دست به تغییر در مالکیت و مربی‌گری‌اش زده و برانکو نیز از آن به عنوان یک بازی آسان برای تیمش یاد کرده که تنها سهل انگاری شاگردانش می‌تواند برای آنها دردسرساز شود. تیمی که از چالش انتقال به شهرستان با توجه به هجمه‌ها و فشارها رهایی یافت اما رفته رفته سایه خود را در لیگ برتر کمرنگ‌تر می‌کند.