بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال نیویورک نیکس - شارلوت هورنتس

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

گفتگوی کی روش و کرانچار برقرار نشد !
یکشنبه, 10 دی 1396 ساعت 20:33
گفتگوی کی روش و کرانچار برقرار نشد !
به نظر می رسد زلاتکو کرانچار نیز به جبهه برانکو ایوانکوویچ ملحق شده و حالا کی روش باید با دو مربی کروات شناخته شده لیگ برای اجرای برنامه های موردنظرش در تیم ملی کلنجار برود.

به گزارش "توپ 90"، پس از مشخص شدن قرعه کشی جام جهانی و هم گروه شدن تیم ملی ایران با تیم های قدرتمند اسپانیا، پرتغال و مراکش سرمربی پرتغالی تیم ملی که پیش تر و پیش از شروع لیگ هفدهم در برنامه ای مدون برنامه های تیم ملی را به طور کامل تشرح کرده بود، در اولویت های خود تجدید نظر کرد و بلافاصله در یکی از مصاحبه های خود خواستار این شد تا ملی پوشان تیم های لیگ برتری پس از بازی های لیگ در اختیار تیم ملی قرار گیرند تا سرمربی تیم ملی از لحاظ تاکتیکی، تکنیکی، جسمانی  و البته مسائل روانی زمان بیشتری برای آماده کردن بازیکنانش در اختیار داشته باشد.

این اظهار نظر البته در همان ابتدا با واکنش برانکو ایوانکوویچ که بیشترین ملی پوش های لیگ را در اختیار دارد، روبرو شد و این مربی اعلام  کرد که در خصوص درخواست کی روش نامه ای رسمی از فدراسیون دریافت نکرده و در صورتی که این موضوع به صورت کتبی به او اعلام شود، نظرش را اعلام خواهد کرد.

در سوی دیگر زلاتکو کرانچار سرمربی سپاهان امروز در پاسخ به سوالی در همین خصوص به خبرنگار فارس گفت: « من به دنبال این هستم که سرمربی تیم ملی دقیقا توضیح بدهد که شرایط ریکاوری باشگاه‌ها با تیم ملی چه فرقی دارد؟ این تنها سؤال من به عنوان سرمربی تیم‌های باشگاهی نیست بلکه تمام مربیان به دنبال این هستند تا مطلع شوند دقیقا سرمربی تیم ملی چه درخواستی دارد. من نمی‌گویم نمی‌خواهیم به تیم ملی کمک کنیم. اگر در حد توان‌مان به تیم ملی کمک می‌کنیم فقط برایم این مهم است که سرمربی تیم ملی چه درخواستی دارد. من باید عرض کنم هنوز دستور کتبی از جانب فدراسیون فوتبال دریافت نکردیم. کی‌روش سرمربی بسیار بزرگی است. به نظرم موفقیت‌های خوبی در تیم ملی کسب کرده و باید برای اینکه تیم ملی در جام جهانی تقویت شود سرمربی تیم ملی با با مربیان باشگاهی ارتباط بیشتری داشته باشد. درست است که بعضی بازیکنان لژیونر هستند اما بیشتر بازیکنانی که به تیم ملی دعوت می‌شوند از لیگ ایران هستند. باید ارتباط سرمربی تیم ملی و مربیان باشگاهی گسترده باشد و مطمئنا این اتفاق باعث می‌شود کمک‌های خوبی به تیم ملی شود.»
در این میان امروز ظهر و پس از مصاحبه کرانچار، ماکار آقاجانیان به نمایندگی از کی روش با این مربی ارتباط تلفنی برقرار می کند و در گفتگویی که میان این دو توسط رضا چلنگر انجام می شود، مارکار آقاجانیان پس از تبریک سال نو میلادی بار دیگر درخواست کی روش را به صورت کاملا محترمانه مطرح می کند.

رضا چلنگر مترجم باسابقه فوتبال کشور در مورد محتوای مکالمه کرانچار و آقاجانیان به "توپ 90" می گوید :« آقای مارکار آقاجانیان امروز با آقای کرانچار تماس بسیار صمیمانه ای داشتند و پس از تبریک سال نو میلادی درخواست آقای کی روش را به ایشان منتقل کردند. آقای کرانچار هم با قبول درخواست سرمربی تیم ملی به ایشان قول همکاری داد. البته آقای کرانچار خواستار این شدند تا برای اجرایی شدن این برنامه به صورت رسمی نامه ای از سوی فدراسیون فوتبال خطاب به آقای طاهری مدیرعامل باشگاه سپاهان و همینطور سرمربی تیم سپاهان ارسال شود.»

جالب اینکه کارلوس کی روش چند ساعت پس از تماسی که دستیارش  با سرمربی تیم سپاهان داشته و پاسخ او که کاملا به پاسخ هموطنش در باشگاه پرسپولیس شبیه است، در بیانیه ای شخص کرانچار را خطاب قرار داده، که البته ادبیات به کار رفته در این بیانیه چندان دوستانه به نظر نمی رسد.

حالا باید منتظر مصاحبه کرانچار باشیم و ببینیم این مربی چه واکنشی به بیانیه کی روش خواهد داشت که در آن به پیشنهادات سرمربی سپاهان که خواستار تعامل بیشتر کی روش با مربیان لیگ و همینطور آشنایی بیشتر با برنامه های تیم ملی بوده، واکنش دوستانه ای نشان نداده است.