بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 1 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آ ا ک آتن 0 - بایرن مونیخ 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

جشن تولد کریسمسی مارکو در پرسپولیس (عکس)
یکشنبه, 10 دی 1396 ساعت 20:33
جشن تولد کریسمسی مارکو در پرسپولیس (عکس)
مربی بدنساز پرسپولیس در پایان تمرین روز گذشته از سوی بازیکنان این تیم در جشن تولدی که برایش در نظر گرفته شده بود شرکت کرد.

به گزارش "توپ 90"، مارکو استیلینوویچ، مربی بدنساز کروات سرخپوشان که علیرغم تمرینات سنگینی که برای شاگردان برانکو در نظر می‌گیرد از محبوبیت و جایگاه ویژه‌ای نیز در بین بازیکنان برخوردار است، روز گذشته تولد خود را در آستانه‌ی سال نوی میلادی در کنار پرسپولیسی‌ها جشن گرفت.


مارکو  دکترای حرکت شناسی را از دانشگاه زاگرب گرفته و در کلینیک مجهز برانکو در کرواسی مشغول به فعالیت بود. برانکو از همان زمان حضور در کلینیک متوجه استعداد بالای مارکو در علم تمرین و شیوه صحیح تمرین‌دهی شده بود و به همین دلیل این جوان را بعد از جدایی تی هومیر با خود به تهران آورد.


تمرینات سخت و طاقت فرسای مارکو باعث شد به او لقب «مرد آهنی» و البته بازیکنان به او لقب «قاتل» بدهند. مربی که در کارش بسیار جدی است و شوخی با هیچ فردی ندارد. او توانست میانگین دوندگی بازیکنان پرسپولیس را افزایش دهد. آنقدر در این امر موفق بود که بازیکنان ایستایی همچو محسن مسلمان که وقتی توپ از دست می‌داد تنها نظاره‌گر بازی بود، امروز تبدیل به هافبکی دونده در تیم شده و دیگر بازیکنان نیز شرایط فیزیکی و دوندگی بالایی از خود در دیدارهای این تیم به نمایش می‌گذارند.


با نگاهی به دقایق ثبت گل‌های پرسپولیس نیز می‌توان به شرایط بدنی که مارکو در بازیکنان شکل داده بیشتر آگاه شد. بسیاری از گل‌های سرنوشت‌ساز این تیم از دقایق هشتاد به بعد زده شده است. یعنی تیم از لحاظ بدنی آنقدر آماده است که بتواند نود دقیقه مبارزه کند و بازیکنان هم از حیث آمادگی بدنی و هم ذهنی شرایط خوبی را زیر نظر این مربی بدنساز جوان دنبال کرده‌اند. در این سال‌ها همه می‌گفتند برانکو در کشف استعداد بازیکنان مهارت خاصی دارد او دست به ابتکار بزرگی برای موفقیت تیمش زد و این بار پروفسور نشان داد حتی در زمینه کشف مربیان هم فوق‌العاده عمل می‌کند.