بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 20 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال نیویورک نیکس - شارلوت هورنتس

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ایران به دنبال درآمد 1.5 میلیون یورویی از آدیداس!
دوشنبه, 04 دی 1396 ساعت 16:59
ایران به دنبال درآمد 1.5 میلیون یورویی از آدیداس!
فدراسیون فوتبال اطلاعیه ای را در خصوص قرارداد با آدیداس صادر کرد.

به گزارش "توپ 90" و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، متن اطلاعیه به شرح زیر است:


فدراسیون فوتبال ایران در ابتدای امر اقدام به عقدتفاهم نامه 4 ساله اسپانسری با آدیداس نمود که متاسفانه دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان و شعب عرضه کنندگان پوشاک خارجی در ایران به شماره 129276/60 مورخ 17/6/1395 وزارت صنعت ، معدن و تجارت مانع از اجرایی شدن این قرارداد اسپانسری شده است لذا تنها راه چاره جهت استفاده از لباس های با کیفیت و با تکنولوژی کلیماکول آدیداس در جام جهانی همانطور که به هواداران شریف تیم ملی ایران از مدتها قبل وعده داده شده بود انعقاد قرارداد تجاری خرید البسه با تخفیف 75 درصد بوده است که بسیاری از کشورهای دنیا مانند الجزایر ، مصر ، بوسنی ، ولز و .... نیز چنین قرارداد تجاری مشابه ای را با آدیداس دارند . 


این قرارداد تجاری یکساله است و از نکات حائز اهمیت این قرارداد یکساله می توان به دریافت 15 درصد بعنوان «رویالتی»(درصد حق فروش پیراهن تیم ملی در سراسر جهان ) اشاره نمود که در تفاهم نامه اسپانسری 4 ساله نبوده است، از این ناحیه هر لباسی که آدیداس به فروش می رساند 15% بابت آن به فدراسیون فوتبال ایران پرداخت می نماید که انتظار فدراسیون از این بند قرارداد 5/1 میلیون یورو درآمــد پیش بینی میگردد . 


فدراسیون فوتبال با توجه به محدودیت ها و انتظارات تماشاگران فهیم ایرانی ، بهترین انتخاب را نموده است تا با یکی از بهترین برنده های البسه ورزشی در جام جهانی حاضر شود . فدراسیون فوتبال این انتخاب را نه تنها بی شرمانه نمی داند بلکه آنرا تلاش در راستای حرکتی میهن پرستانه تلقی می نماید .