بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 19 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال نیویورک نیکس - شارلوت هورنتس

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

نبرد مسی – رونالدو؛ این بار ال کلاسیکو
چهارشنبه, 29 آذر 1396 ساعت 19:27
نبرد مسی – رونالدو؛ این بار ال کلاسیکو
در سالهای اخیر نبرد رونالدو و مسی تبدیل به بخش هیجان انگیزی از ال کلاسیکوها شده است.

 

به گزارش "توپ 90"، البته مسی 2 سال زودتر از رونالدو در ال کلاسیکو به میدان رفت و 8 بازی نیز بیش از او انجام داده است و با توجه به اینکه ستاره پرتغالی در سالهای اولیه حضور خود در لالیگا توفیق فراوانی در فتح دروازه بارسا نداشت، اما به هر حال آمار لئو مسی بهتر از رقیب دیرینه خود در رئال مادرید است.

مسی – رونالدو؛ عملکرد تیمی

لیونل مسی، ستاره 30 ساله بارسلونا تا به حال در 36 ال کلاسیکو حضور داشته که در این دیدارها 16 پیروزی، 8 تساوی و 12 شکست حاصل کار بلوگرانا بوده است.

جالب اینجاست که 12 برد از 16 برد مسی در لالیگا حاصل شده و وی تا به حال در لیگ قهرمانان شکستی را برابر رئال مادرید تجربه نکرده است ( یک پیروزی  و یک تساوی)

اما از آن سو رونالدو در 28 ال کلاسیکو به میدان رفته که در این بازی‌ها 8 پیروزی، 6 تساوی و 13 شکست حاصل تلاش کهکشانی ها بوده است.

با توجه به اینکه مسی 8 بار بیش از رونالدو در این بازی ها به میدان رفته، میانگین پیروزی او 44.4 درصد و برای ستاره پرتغالی 28.5 درصد بوده است.

مسی – رونالدو؛ گلزنی

گلزن آرژانتینی بلوگرانا در 36 بازی موفق به زدن 24 گل به رقیب دیرینه شده که با زدن 125 شوت به سمت دروازه کهکشانی ها، نرخ 19.72 درصد تبدیل ضربه به گل را ثبت کرده است.

مسی در 22 بازی لالیگایی موفق به زدن 16 گل شده و 6 گل دیگر در سوپرکاپ و لیگ قهرمانان به ثمر رسانده است؛ اما این بازیکن هرگز در کوپا دل ری توفیقی در باز کردن دروازه رئال مادرید نداشته است.

از آن سو ستاره پرتغالی لوس بلانکوس در 28 بازی موفق به زدن 17 گل به بارسا شده که با نواختن 117 شوت به سمت دروازه بلوگرانا، نرخ 22.5 درصد تبدیل ضربه به گل را به ثبت رسانده است.

علیرغم انجام 8 بازی کمتر، رونالدو تنها 8 ضربه کمتر به سمت دروازه بارسا زده که نشان از شرکت در حملات بیشتر از سوی گلزن کهکشانی ها بوده است.

مسی – رونالدو؛ ارسال پاس گل

در این مقوله، کفه به شدت به سمت لیونل مسی سنگینی می کند. شماره 10 بارسا در 28 بازی موفق به ارسال 13 گل و 65 خلق موقعیت شده؛ اما رونالدو تنها یک پاس گل به همبازیانش داده و 14 موقعیت ساخته است.