بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 27 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 3 - لوانته 0 (گزارش‌اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پرسپولیس در یک چهارم نهایی چه میکند؟!
دوشنبه, 27 آذر 1396 ساعت 16:51
پرسپولیس در یک چهارم نهایی چه میکند؟!
پرسپولیسی ها از سال 80، یازده بار در مرحله یک چهارم نهایی حاضر بوده اند.

به گزارش "توپ 90"، سرخپوشان پایتخت اگرچه در اولین سال حرفه ای شدن فوتبال ایران قهرمان لیگ شدند، اما در جام حذفی به توفیقی نرسیدند و در مرحله یک چهارم نهایی با یک گل از پیکان شکست خوردند. سه فصلی بعدی اما اوضاع وخیم تر بود و آن ها هیچگاه از یک هشتم نهایی بالاتر نیامدند. اما در فصل 84-85 آن ها ابومسلم را در یک چهارم از پیش رو برداشتند و تا فینال هم پیش رفتند. فصل بعدی هم برق تهران را هرچند در پنالتی، اما به هر روی حذف کردند ولی در نیمه نهایی، شکست تلخ و سنگینی را از سپاهان تجربه کردند.

در فصلی که به همراه قطبی قهرمان شدند، در همان مرحله یک هشتم حذف شدند و فصل بعد از آن، در یک چهارم به دست پاس همدان کنار رفتند. یک سال بعد پتروشیمی را از جمع 8 تیم حذف کردند و به قهرمانی رسیدند و در فصل 89-90، با حذف سپاهان به نیمه نهایی رسیدند. اما در 6 دوره بعدی اوضاع برای پرسپولیسی ها خیلی خوب نبود و آن ها 3 بار به دست استقلال، فولاد و ذوب آهن از این مرحله کنار رفتند و یک بار هم قشقایی اجازه حضور در این مرحله را به آن ها نداد.

حال آن ها فردا در تهران میزبان صنعت نفت خواهند بود و امیدوارند با شکست این تیم، راهی نیمه نهایی شوند. پرسپولیس از سال 80، چهار بار در این مرحله میزبان بوده و در 50 درصد مسابقات، موفق به حذف رقبا شده است.

همچنین قرمزها تنها یک بار در این مرحله با تیمی از جنوب کشور دیدار داشته اند که آن هم در دوره علی دایی بوده و با حذف سرخ ها همراه بوده است.

باید دید پس از دو فصل ناکامی، برانکو ایوانکوویچ موفق خواهد شد پرسپولیس را از این مرحله به سلامت بگذراند یا خیر؟!