بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 27 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی دوستانه منتخب تیم ملی98 - پیشکسوتان مشهد

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سهم رئال از قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها
دوشنبه, 20 آذر 1396 ساعت 18:46
سهم رئال از قهرمانی در جام جهانی باشگاه ها
رئال مادرید این روزها در امارات حضور دارد تا از عنوان قهرمانی خود در جام جهانی باشگاه ها دفاع کند.

به گزارش "توپ 90"، جوایزی که هر تیمی در جام جهانی فوتبال باشگاه‌ها دریافت می‌کند با تیم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا که به 40 میلیون یورو می‌رسد قابل مقایسه نیست.

این رقابت‌ها کوتاه مدت است و برای تساوی یا پیروزی یا صعود به مرحله بعد هیچ پولی به تیم‌ها داده نخواهد شد. فیفا برای هر جایگاه یک جایزه مشخص کرده است که با پایان رقابت‌ها این اتفاق می‌افتد. به همین خاطر دیدار رده‌بندی برگزار می‌شود. هم‌چنین جایگاه پنجم و ششم نیز با یک بازی مشخص خواهد شد.

تیم قهرمان پنج میلیون دلار (4.2 میلیون یورو) به دست خواهد آورد. تیم دوم چهار میلیون دلار کسب می‌کند و تیم‌های سوم تا ششم به ترتیب به 2.5، 2، یک و نیم و یک میلیون دلار دست پیدا می‌کنند. تیمی که در پلی‌آف حذف شد مانند اوکلند نیم میلیون کسب می‌کند. همه هزینه تیم‌ها نیز برعهده فیفا است.

 

جام جهانی فوتبال باشگاه‌ها از لحاظ اقتصادی برای رئال مادرید اهمیت زیادی ندارد. تنها چیزی که برای سفید پوشان اهمیت دارد بالا بردن جامی است که در بیرمنگام درست و از مواد ارزشمندی ساخته شده است. مادریدی‌ها فرصت دارند شنبه این جام را بالای سر ببرند.

 

 سفیدپوشان چهارشنبه شب در مرحله نیمه نهایی به مصاف الجزیره امارات می روند. دیگر دیدار این مرحله را گرمیو برزیل و پاچوکا مکزیک فردا شب برگزار می کنند. تیم های ویداد کازابلانکا و اوراوا ردز هم برای تعیین تیم پنجم و ششم فردا برابر هم قرار می گیرند.