مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 30 دی 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آرسنال 4 - کریستال پالاس 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پورغلامی: قوانین ای اف سی باعث حذف ما شد
پنجشنبه, 18 آبان 1396 ساعت 02:08
پورغلامی: قوانین ای اف سی باعث حذف ما شد
سرمربی تیم ملی جوانان حذف ناباورانه این تیم در مسابقات مقدماتی را به گردن ای اف سی انداخت!

به گزارش "توپ 90"، فرهاد پورغلامی پس از دیدار ایران مقابل فلسطین عنوان کرد: قبل از هر چیز از تلاش بازیکنانم‌ در این مسابقات تشکر می کنم. آنها با همه وجود بازی کردند و تلاش خود را انجام دادند. در بازی فلسطین؛ در شروع بازی تمام سعی مان را کردیم که به حریف فشار بیاوریم و به گل برسیم. در رختکن به بازیکنان متذکر شدم که در برابر این تیم ها می بایست در دقایق نخست گل زد، چون در این شرایط کار در ادامه راحت تر می شود و پس از آن می توانیم تمرکز کنیم. خوشبختانه در برابر فلسطین این اتفاق افتاد و به گل رسیدیم.


وی ادامه داد: در برابر فلسطین با تغییر سیستم بازی به میدان آمدیم. بچه ها در این مسابقه عملکرد خوبی داشتند و توانستیم در نیمه نخست به سه گل برسیم. در شروع نیمه دوم بچه ها با انگیزه بودند و گل چهارم را زدیم. پس از آن فلسطین رو به خشونت آورد و دو بازیکن اخراجی داد. در حین بازی به بازیکنان گفتم که این تیم ها همیشه از این حربه ها استفاده می کنند که جو را متشنج کنند. متاسفانه یکی از بازیکنان ما وارد همین فضا شد و یک کارت قرمز گرفت. پس از آن با هر برخوردی بازیکنان فلسطین روی زمین می افتادند. به هر حال ما به نتیجه مطلوبی رسیدیم. بچه ها بازی روان و خوبی را انجام دادند.


سرمربی تیم جوانان ایران افزود: تیم ما در دو مسابقه اول مقابل سوریه و اردن هم عملکرد خوبی داشت. در برابر اردن، در نیمه دوم توپ و میدان در اختیار ایران بود و حریف فقط دفاع می کرد. در آن دو بازی فرصت های بالای 90 درصد به دست آوردیم که گل نشدند. کاش تلویزیون بازی های جوانان ایران را پخش می کرد تا همه می دیدند با چه شرایطی مقابل حریفان به میدان می رویم.


پورغلامی تصریح کرد: قبل از بازی ها؛ اعلام شد که ۱۰ تیم نخست هر گروه به همراه ۵ تیم برتر دوم که امتیاز بیشتری دارند راهی مرحله نهایی می شوند؛ اما در کمال ناباوری اتفاقات دیگری رخ داد و حقیقتا از قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا در حیرتم و شوکه شده ام. تیمی با 5 گل زده، یک گل خورده و 5 امتیاز حذف می شود و یک گروه دیگر تیم دومی با 4 امتیاز صعود می کند. این رویه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای من جای تعجب  دارد. در کمال ناباوری تیم قطر فقط با 4 امتیاز بالا می آید.

از فدراسیون فوتبال می خواهم این موضوع را با جدیت پیگیری کند، چون به نظرم حق مسلم ما تضییع شده است