بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 26 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی پرسپولیس 1 - نود ارومیه 0 (جام حذفی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پیروزی آسان ایران در بازی جنجالی با سه اخراجی
پنجشنبه, 18 آبان 1396 ساعت 02:07
پیروزی آسان ایران در بازی جنجالی با سه اخراجی
تیم جوانان ایران در سومین دیدار مرحله مقدماتی آسیا برابر فلسطین که سه اخراجی نیز در پی داشت، موفق به شکست 4 بر صفر حریف شد.

به گزارش "توپ 90"، سومین دیدار جوانان ایرانی در مرحله گروهی رقابت های مقدماتی آسیا مقابل فلسطین برگزار شد و تیم ایران موفق شد با پیروزی پر گل از زمین مسابقه خارج شود.


تیم ایران در این مسابقه سه گل در نیمه اول توسط حسن نخودکار در دقیقه 10، علیرضا قادری در دقیقه 14 و محمد خدابنده لو در دقیقه 44 به ثمر رساند تا با خیالی راحت به رختکن برود. در نیمه دوم بازی خشن تیم فلسطین 2 کارت قرمز را در دقایق 56 و 65 نصیب آنها کرد تا کار دشوارتری در ادامه داشته باشند.


گل چهارم محمد باقری در دقیقه 75 و اخراج طاها شریعتی مدافع میانی ایران در دقیقه 85 که در جام جهانی نوجوانان نیز به میدان رفته بود، دیگر اتفاقات این دیدار تا سوت پایان بازی بودند تا شاگردان پورغلامی در دیداری که پیروزی آسانی را به دست آوردند، یک بازی جنجالی و پر از برخورد را سپری کرده باشند.


شاگردان پورغلامی از دو دیدار قبلی برابر اردن و سوریه 2 امتیاز کسب کرده بودند و با این پیروزی 5 امتیازی شدند و از نظر تفاضل گل نیز شرایط بهتری نسبت به رقبای خود یعنی سوریه و اردن به دست آوردند.


حالا باید تیم جوانان ایران برای صعود به عنوان تیم اول منتظر نتیجه ی دیدار دو تیم سوریه و اردن باشد که در دیدارهای خود مقابل فلسطین به برتری رسیده اند؛ سوریه با تیجه 3 بر 2 بر فلسطین غلبه کرده است و اردن هم با نتیجه 2 بر صفر.


با این وصف در صورت تساوی اردن و سوریه که تا ساعاتی دیگر نتیجه آن مشخص می شود، ایران به دلیل تفاضل گل بهتر می تواند صدرنشین شود و به مرحله نهایی این رقابت ها که سال آینده در کشور اندونزی برگزار می شود، صعود کند، اما در صورت پیروزی هر یک از دو تیم اردن و سوریه که یکی از آنها را 7 امتیازی می کند، جوانان ایران باید امیدوار باشند که در میان 5 تیم برتر دوم مسابقات قرار بگیرند.


گفتنی است رقابت های مقدماتی آسیا در 10 گروه برگزار می شود؛ 10 تیم اول هر گروه به مرحله نهایی مسابقات آسیایی زیر 19 سال صعود می کنند و 5 تیم هم به عنوان تیم های دوم برتر از این گروه ها راهی اندونزی می شوند تا به همراه میزبان 16 تیم حاضر در مسابقات را تشکیل دهند.