بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 2 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی‌ال‌ای‌گالکسی‌3‌-‌ سیتل‌ساندرز‌0‌(گل‌زنی‌زلاتان)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

جهانبخش، همه‌کاره آلکمار و بهترین پاسور لیگ هلند
یکشنبه, 14 آبان 1396 ساعت 11:40
جهانبخش، همه‌کاره آلکمار و بهترین پاسور لیگ هلند
ملی‌پوش ایرانی آلکمار با تاثیر گذاری مستقیم روی ۳ گل بیشترین نقش را در پیروزی تیمش برابر ویلم داشت.

به گزارش "توپ 90"، تیم آلکمار در حضور ثابت علیرضا جهانبخش به‌عنوان وینگر راست در چارچوب هفته یازدهم لیگ اردیویسه هلند از ساعت ۲۱ امشب در آفاس استادیوم پذیرای ویلم بود.


برخلاف جریان مسابقه ویلم در دقیقه ۲۵ توسط بِن رینسترا به گل رسید؛ اما ۹ دقیقه بعد آلکمار با پاس در عمق علیرضا جهانبخش و خطایی که روی ووت وگورست اتفاق افتاد صاحب پنالتی شد که مهاجم ایرانی این تیم با فریب گلر توپ را به کنج سمت راست دروازه زد تا بازی مساوی دنبال شود و نیمه اول با نتیجه یک بر یک خاتمه پیدا کند.

 گل علیرضا جهانبخش به ویلم تیلبورگ


در دقیقه ۵۴ باز هم جهانبخش به وگورست پاس در عمق داد که این بار او با پاس به عقب موقعیت خوبی را فراهم کرد تا تیل با ضربه تمام کننده آلکمار را با نتیجه ۲ بر یک پیش بیاندازد.


وگورست که با وجود پاس‌های خوب جهانبخش نتوانسته بود گلزنی کند، در دقیقه ۶۵ این کار را انجام داد و پاس در عمق هم‌تیمی ایرانی خود را با جای‌گیری مناسب گرفت و تبدیل به سومین گل آلکمار کرد.


جهانبخش که شب فوق‌العاده‌ای با تاثیرگذاری مستقیم روی هر سه گل آلکمار پشت سر گذاشته بود، در دقیقه ۷۴ با دابنی دوس سانتوس تعویض شد؛ بعد از بیرون رفتن او ویلم در دقیقه ۸۵ یکی از گل‌ها را جبران کرد؛ ولی یاران جهانبخش موفق شدند به برتری ۳ بر ۲ خانگی برسند و با ۲۲ امتیاز موقتا به رده سوم جدول لیگ اردیویسه صعود کنند.


جهانبخش علاوه بر دو پاس گلی که در جام حذفی هلند داده، امشب موفق شد سومین گلش در این فصل را به ثمر برساند و همچنین با دادن پنجمین پاس گل، بهترین پاسور لیگ اردیویسه تا پایان هفته یازدهم شود.