بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 3 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی بایرن‌ مونیخ 1 - آگزبورگ 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

عابدزاده: دوست دارم همیشه در ماریتیمو بمانم
جمعه, 12 آبان 1396 ساعت 17:20
عابدزاده: دوست دارم همیشه در ماریتیمو بمانم
امیر عابدزاده، گلر جوان ایرانی شاید حتی فکرش را هم نمی‌کرد که در آینده برای تیم ماریتیمو به میدان برود.

به گزارش "توپ 90"، در مهم ترین روز تاریخ فوتبال ایران، تیم ملی توانست با عبور از استرالیا به جام جهانی 1998 صعود کند. پس از تساوی 1-1 در تهران، استرالیا در ملبورن 2-0 از ایران پیش افتاد و تقریبا حضورش در فرانسه را قطعی کرد. ولی دو گل از ایران باعث شد تا تیم ملی برای دومین بار در تاریخ راهی جام جهانی شود.


امیر در این رابطه گفت:" من 5 ساله بودم. خیلی چیزی به خاطر ندارم. ایران 2-0 عقب بود، مادرم ناراحت بود و در بین دو نیمه ما را بیرون برد. ناگهان در خیابان دیدیم که مردم در خیابان فریاد خوشحالی می‌زنند و می‌رقصند. ایران به جام جهانی صعود کرده بود."


آن شب در ملبورن، احمدرضا عابدزاده، گلر تاریخ ساز ایران و پدر امیر در درون دروازه ایستاده بود. 19 سال بعد، امیر به دنبال آرزویش که همان پا بر جا پای پدر گذاشتن است در حرکت است. او به نظر بسیار حرفه ای می‌آید. همچنین توسط کی روش در فهرست تیم ملی ایران برای دیدار دوستانه با پاناما و ونزوئلا قرار گرفته است.


حضور او در دیدار مقابل استوریل اسپورتینگ (جام لیگ کاپ) و تورکاتنسه (جام حذفی پرتغال)در میدان، باعث شده تا توجه کی روش به او جلب شود و حضور در جام جهانی و بازی کردن برای ایران، رویای امیر عابدزاده است. او در این رابطه گفت:" من می‌خواهم خانواده ام را خوشحال کنم و همیشه هدفی در ذهنم دارم. فعلا می‌خواهم تمرکزم را بر روی باشگاهم قرار دهم، مطمئنم که اگر خوب کار کنم، اتفاقات خوبی در آینده برایم رخ خواهد داد."


اگر او بتواند به دنبال رویای کودکی اش برود و در جام جهانی حضور بیابد، اولین بازیکن تاریخ باشگاه ماریتمو خواهد بود که در جام جهانی حضور یافته است. البته کندی برای جام جهانی سال 2002 دعوت شده بود ولی به خاطر مثبت بودن تست دوپینگ در رقابت ها شرکت نکرد.


امیر ادامه داد:" این اتفاق مثل زدن دو نشان با یک تیر است. من عاشق ماریتمو هستم، باشگاهی با تاریخ کهن. دوست دارم همیشه اینجا بمانم."