بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 26 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی پرسپولیس 1 - نود ارومیه 0 (جام حذفی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سرنوشت بارسلونا با استقلال کاتالونیا چه خواهد شد؟
شنبه, 06 آبان 1396 ساعت 09:41
سرنوشت بارسلونا با استقلال کاتالونیا چه خواهد شد؟
امروز و در پارلمان ایالت کاتالونیا رای گیری مربوط به استقلال این ایالت بدون حضور نمایندگان مخالف برگزار شد و رای بالایی آورد.

 

به گزارش "توپ 90"، البته یک کاتالونیا مستقل به این معنی نیست که تیم های این ایالت می توانند در هر جایی که می خواهند حضور پیدا کنند و حتی اگر قرار به تغییری باشد این روند بسیار طولانی خواهد بود.

رئیس باشگاه بارسلونا گفت که این باشگاه می خواهد همچنان در لالیگا بازی کند و پذیرش یک کاتالونیا مستقل در جهان فوتبال به عنوان یک فدراسیون مستقل منوط به تصمیم گیری فیفا خواهد بود.

اما در این مورد در برخی از پرونده ها ماجرا 6 سال نیز طول کشیده است؛ اما اگر فدراسیون این ایالت نیز به این جنبش ملحق شود آنگاه ممکن است شرایط تغییر کند، زیرا فقط آنها می توانند در کشور آندورا بازی کنند.

دولت هیچ برنامه ای برای تغییر قانون ندارد و به همین علت است که فدراسیون های جدید تحت استقلال ایالت کاتالونیا از حضور در اسپانیا محروم می شوند.

در مورد لیگ قهرمانان تنها تیم هایی که تحت قوانین تعریف شده این ارگان باشند، می توانند در مسابقات حضور پیدا کنند؛ اما در نهایت این فدراسیون های ملی هستند که تیم های مورد نظر خود را برای اعزام انتخاب می کنند.