بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 21 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ایسلند 1 - سوئیس 2 (لیگ ملت‌های اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

جام حذفی زیر سایه دربی!
چهارشنبه, 03 آبان 1396 ساعت 22:41
جام حذفی زیر سایه دربی!
روزهای پنج شنبه و جمعه شاهد 6 دیدار از سری مسابقات حساس جام حذفی خواهیم بود، که البته زیر سایه دربی 85 قرار گرفته اند.

به گزارش "توپ 90"، مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام حذفی طی روزهای پنج شبه و جمعه در شرایطی از سر گرفته می شود که تنها تیم استقلال حضورش در مرحله یک چهارم نهایی را با پیروزی برابر نساجی قطعی کرده است.


روز آینده سه دیدار و روز جمعه هم سه دیدار برگزار می شود تا تکلیف تیم های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی مشخص شود. ضمن اینکه پرسپولیسی ها که به دلیل چند بازی عقب افتاده نتوانستند، مانند رقیب همشهری در این مرحله بازی کنند، باید روز 19 آذرماه به مصاف بادران بروند. البته به دلیل همزمانی این دیدارها با دربی 85 پایتخت و حساسیت ویژه این دیدار، کمتر این دیدارها مورد توجه قرار گرفته است.

در زیر نگاهی داریم به بازی های دیگر این مرحله از مسابقات:

•  مسابقات روز پنج شنبه


صنعت نفت آبادان-داماش گیلان
تیم صنعت نفت در ابتدا تمایلی برای شرکت در مسابقات جام حذفی نداشت، اما ترس از محرومیت باعث شد تا آنها برابر سپاهان به میدان بروند و جالب اینکه در نقش جهان مقابل سپاهان به برتری رسیدند تا در این مرحله به مصاف داماش گیلان بروند که در مرحله ی قبلی سیراف کنگان را از پیش رو برداشته است.


تراکتورسازی-فجرسپاسی شیراز
تراکتورسازی در مرحله قبلی و در ثانیه های پایانی موفق به کنار زدن پدیده شد و باید در این مرحله به مصاف تیم فجرسپاسی برود که در مرحله یک هشتم با درخشش گلر جوانش مقابل ذوب آهن در ضربات پنالتی به برتری رسید. غیبت گل محمدی به دلیل اخراج مقابل پدیده از نکات جالب توجه این دیدار است.


ایران جوان بوشهر – گل ابریشم
دیگر دیدار این مرحله میان دو تیم نه چندان سرشناس ایران جوان و گل ابریشم برگزار می شود؛ ایران جوان در مرحله قبلی فولاد خوزستان را شکست داد و با خلق شگفتی به این مرحله رسید تا در مقابل گل ابریشم صف آرائی کند که با شکست نیروی زمینی به این مرحله رسیده است.

•  مسابقات روز جمعه


گسترش فولاد تبریز- اکسین البرز
دیدار دو تیم گسترش فولاد تبریز که به ترتیب با شکست نفت مسجد سلیمان و سایپا به این مرحله رسیده اند، در نگاه اول زیاد جذاب نیست، اما وقتی بدانیم که کریمی و لطیفی فصل گذشته در اکسین کنار هم بودند و به دلیل اختلافاتی که داشتند، لطیفی از تیم کنار گذاشته شد، ابعاد ماجرا تغییر می کند. البته لطیفی در این دیدار به دلیل اخراج در ثانیه های پایانی برابر سایپا از روی سکوها باید نظاره گر عملکرد شاگردانش باشد.


خونه به خونه – سیاه جامگان
دیگر دیدار حساس این مرحله میان دو تیم خونه به خونه به سرمربیگری جواد نکونام و سیاه جامگان با سرمربیگری علیرضا مرزبان برگزار خواهد شد. درگیری های روز یکشنبه در تمرین خونه به خونه و مصاحبه هایی که حسن زاده مالک این باشگاه علیه مرزبان و نقش او در درگیری های ایجاد شده در تمرین تیمش انجام داد، باعث حساسیت دو چندان این دیدار می شود.

ملوان بندرانزلی – استقلال خوزستان
شاگردان ویسی در این دیدار به دنبال فراموش کردن روزهای بد خود در لیگ هستند؛ آنها با پیروزی آسان برابر مغان اردبیل به این مرحله رسیده اند و حالا باید در ورزشگاه تختی انزلی میزبان شاگردان دست نشان شوند، که با پیروزی در دربی حساس گیلان پا به مرحله یک چهارم نهایی گذاشته اند.