بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 30 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آرسنال 3 - لستر سیتی 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

فرانسه 2-1 بلاروس؛ آواز خروس در روسیه
چهارشنبه, 19 مهر 1396 ساعت 09:19
فرانسه 2-1 بلاروس؛ آواز خروس در روسیه
تیم ملی فرانسه با پیروزی 2-1 مقابل بلاروس، صعودش به رقابت های جام جهانی 2018 روسیه را قطعی کرد.

به گزارش "توپ 90"، شاگردان دیدیه دشان علی رغم شکست سوئد مقابل هلند، کار را به اما و اگر نسپردند و با پیروزی خانگی برابر بلاروس، صعودی مقتدرانه‌ای به جام جهانی داشتند.

 

فرانسوی ها بازی را بهتر آغاز کردند اما این بلاروس بود که می توانست در دقیقه 9 به گل اول بازی برسد؛ ولی ضربه یوری کووالف از کنار دروازه میزبان به بیرون رفت.

برتری فرانسوی ها ادامه پیدا کرد تا اینکه در دقیقه 21، ژیرو تیر دروازه بلاروس را به لرزه درآورد. تلاش خروس ها برای رسیدن به گل سرانجام در دقیقه 27 به ثمر نشست و آنتوان گریزمان حساب کار را 1-0 کرد. روی پاس در عمق عالی از ماتوئیدی بود که گریزمان در موقعیتی تک به تک، با یک ضربه دقیق توانست دروازه حریف را باز کند.

حملات فرانسوی ها ادامه داشت و این تیم تنها 6 دقیقه بعد به گل دوم رسید. این بار گریزمان بود که در نقش گلساز ظاهر شد و پاس عالی او به عمق دفاع حریف را ژیرو با ضربه ای بی نقص تبدیل به گل دوم کرد.

بعد از این گل تیم میهمان تا اندازه ای پیش کشید و نمایش بهتری داشت تا اینکه سرانجام در دقیقه 44 یکی از گل های خورده را جبران کردند. روی ارسال عالی کووالف از سمت راست بود که ساروکا با ضربه ای عالی توپ را به گوشه دروازه فرانسه فرستاد تا نیمه اول با نتیجه 2-1 به پایان برسد.

نیمه دوم را بلاروس بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی یکی دو موقعیت خوب هم روی دروازه فرانسه ایجاد کردند؛ اما نتوانستند از آنها استفاده کنند. در ادامه تیم فرانسه ابتکار عمل را در دست گرفت و موقعیت های بهتری روی دروازه حریف ایجاد کرد، اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد تا بازی با همان نتیجه 2-1 به سود فرانسه به پایان برسد.