بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 26 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال ارژن شیراز 2 - فرش آرا مشهد 4

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

طلسمی که فقط به دست رونالدو باطل می شود
دوشنبه, 17 مهر 1396 ساعت 21:43
طلسمی که فقط به دست رونالدو باطل می شود
رئال مادرید بیش از آنچه که تصور می کند به گلزنی های رونالدو برای کسب عنوان قهرمانی لالیگا نیازمند است.

به گزارش "توپ 90"، رئال مادرید لالیگا را بر خلاف تصور خوب شروع نکرده و پس از گذشت 7 هفته، 7 امتیاز کمتر از بارسلونا دارد. 

نکته دیگر، حضور 4 بازیکن دو گله به عنوان بهترین گلزنان این تیم است. سبایوس، آسنسیو، ایسکو و گرت بیل هر کدام دو گله هستند و رونالدو هنوز نتوانسته گلی به ثمر برساند.

4جلسه محرومیت رونالدو در لالیگا به علاوه افت بنزما و گرت بیل باعث شده تا رئال در این مقطع، آمار گلزنی چندان بالایی نداشته باشد.

آمارها نشان می دهند که در تاریخ لالیگا هرگاه بهترین گلزن رئال تا پایان هفته هفتم، دو گله بوده، این تیم در نهایت به عنوان قهرمانی دست پیدا نکرده است.

فصول 2003-04، 84-85، 73-74، 72-73 و 65-66 بازیکنانی چون بکام، رونالدو، سانچیس، ماس، پیری، آگیلار، خنتو و پوشکاش با زدن دو گل بهترین گلزن رئال تا هفته هفتم بودند و کهکشانی ها در پایان رتبه های دوم، پنجم، هشتم، چهارم و دوم را کسب کردند.

رئال در 33 فصلی که قهرمان لالیگا شده، همیشه بازیکنی در اختیار داشته که توانسته بیش از 20 درصد مجموع گل هایش را به ثمر برساند و به همین دلیل نیازمند اوج گیری رونالدو و روشن شدن موتور گلزنی های فوق ستاره پرتغالی است.

رونالدو از سال 2009 همواره بهترین گلزن رئال بوده اما در این فصل هنوز پایش به گلزنی باز نشده است.