بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 3 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی فوتسال ایران 3 - ژاپن 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

انتشار عکسی که صحت تصمیم فغانی را می‌رساند
یکشنبه, 16 مهر 1396 ساعت 15:20
انتشار عکسی که صحت تصمیم فغانی را می‌رساند
کارشناس داوری اعلام کرد با توجه به زاویه دید فغانی تصمیم او برای گرفتن پنالتی به سود سوریه درست بوده و حضورش در جام جهانی با این قضاوت خدشه دار نمی شود.

به گزارش "توپ 90"، رضا غیاثی درباره صحنه پنالتی تیم سوریه مقابل استرالیا که توسط علیرضا فغانی اعلام شد و حاشیه های زیادی را به همراه داشت، عنوان کرد: من درآن صحنه خطای پنالتی ندیدم. با این حال با یکی از مدرسان بزرگ داوری دنیا که درفیفا حضور دارد و از ناظران داوران جام جهانی است، صحبت کردم و نظرش را پرسیدم. او به من اعلام کرد که فغانی بهترین زاویه و جاگیری را در صحنه داشته و با شجاعت و دانشی که او دارد، یقینا چیزی را دیده که دوربین نشان نداده است. این ناظر داوری همچنین به  من گفت که زاویه دوربین بد است و بر صحنه تسلط ندارد و چون فیفا به فغانی اعتماد کامل دارد، منتظر گزارش او و فیلم های گرفته شده از همه دوربین ها می ماند.


وی ادامه داد: نباید فراموش کنیم دربازی قبلی که فغانی دراسترالیا قضاوت کرد تمام رسانه های تصویری، گفتاری ونوشتاری استرالیا اورا بهترین فرد میدان معرفی کردند. لذا من تمام ادعاهای استرالیایی ها را معرکه گیری آنان برای بازی برگشت در استرالیا می دانم. آنها با این ادعایشان می خواهند روی قضاوت داور بازی برگشت اثر بگذارند تااو صحنه های پنجاه- پنجاه را به نفع استرالیا اعلام کند.


کارشناس داوری همچنین گفت: با تمام مسائل گفته شده، سینا پسربرادرم از استرالیا عکسی را برایم فرستاده که به قول خودش شماره 7 درست مثل فوتبال استرالیایی بازیکن سوری را می زند. در این تصویر کاملا مشخص است که شماره 7 استرالیا با زانو به ران شماره 9 سوریه ضربه می زند و همچنین با دست راست او را هل می دهد و به جلو می فرستد. به هر حال با توجه به زاویه دید خوب فغانی که در فیلم بازی مشخص است،می شود گفت تصمیم او در این صحنه درست بوده است.


غیاثی درباره اظهارات محمد فنایی که گفته تصمیم فغانی در اعلام پنالتی درست نبود، بیان کرد: ایشان نظرش را گفته و من هم نظرم را می گویم. اما اینکه بگوییم حتی اگر تصمیم فغانی اشتباه هم بوده باشد، برای حضورش در جام جهانی مشکل ساز می شود، اینطور نیست. قطعا فیفا با یک بازی تصمیم گیری نمی کند و حمایت از داورش را رها نخواهد کرد. این سازمان سرمایه های خودش را حفظ می کند.