مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 1 مرداد 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سن‌خوزه 0 - منچستریونایتد 0 (دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ایتالیا 1-1 مقدونیه؛ توقف بی موقع آتزوری
شنبه, 15 مهر 1396 ساعت 09:12
ایتالیا 1-1 مقدونیه؛ توقف بی موقع آتزوری
تیم ملی ایتالیا در دیداری خانگی از مرحله مقدماتی جام جهانی 2018، برابر مقدونیه با تساوی 1-1 متوقف شد تا از صعود مستقیم به جام جهانی باز بماند.

به گزارش "توپ 90"، ایتالیایی ها در این دیدار نمایش چندان درخشانی نداشتند و علی رغم اینکه در نیمه اول از حریف پیش افتادند؛ اما در نیمه دوم گل تساوی را دریافت کردند تا با از دست دادن دو امتیاز حیاتی، فرصت صعود مستقیم به جام جهانی را از دست بدهند. 

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقیقه 7 بود که ایتالیا اولین موقعیت جدی بازی را روی دروازه مقدونیه ایجاد کرد. روی یک حرکت تیمی بود که اینسینیه پشت مدافعان مقدونیه صاحب موقعیت شد؛ اما خروج به موقع دیمیتریفسکی، دروازه میهمان را نجات داد.

در ادامه باز این بازیکنان ایتالیا بودند که تا اندازه ای توپ و میدان را در اختیار داشتند؛ اما در ایجاد موقعیت روی دروازه حریف توفیقی نداشتند. اما سرانجام تلاش های بازیکنان این تیم برای رسیدن به گل، در دقیقه 40 نتیجه داد و جورجو کیه‌لینی دروازه مقدونیه را باز کرد. پاس در عمق اینیسنیه در محوطه جریمه حریف به ایموبیله رسید و او هم با یک پاس در عرض، کیه‌لینی را صاحب موقعیت کرد؛ این مدافع باتجربه هم با یک ضربه بغل پای ساده، به راحتی دروازه حریف را باز کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول، تلاش دو تیم برای رسیدن به گل های بعدی ثمری نداشت و این نیمه با همان یک گل به سود ایتالیا به پایان رسید.

نیمه دوم را هم ایتالیا بهتر آغاز کرد؛ اما بازیکنان این تیم در ایجاد موقعیت روی دروازه حریف توفیقی نداشتند. پس از آن نوبت بازیکنان مقدونیه بود تا برای دقایقی توپ و میدان را در اختیار بگیرند. بازی از سوی دو تیم متعادل دنبال می شد تا اینکه در دقیقه 77، مقدونیه به گل تساوی رسید.  روی یک اشتباه در میانه زمین ایتالیا بود که مقدونیه صاحب موقعیت شد و روی پاس در عمق پاندف، ترایکوفسکی با یک ضربه عالی، بوفون را مغلوب کرد تا حساب کار 1-1 کرد.

تلاش بازیکنان ایتالیا برای زدن گل برتری در دقایق پایانی ثمری نداشت و در نهایت این دیدار با تساوی 1-1 به پایان رسید تا از این گروه اسپانیا به عنوان تیم اول راهی جام جهانی شود و ایتالیایی ها برای رسیدن به جام جهانی باید منتظر دیدارهای پلی آف باشند.