بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 2 - خیرونا 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

اسپانیا 3-0 آلبانی؛ لاروخا هم به جام جهانی رسید
شنبه, 15 مهر 1396 ساعت 10:12
اسپانیا 3-0 آلبانی؛ لاروخا هم به جام جهانی رسید
تیم ملی اسپانیا با پیروزی 3-0 مقابل آلبانی، صعودش به جام جهانی 2018 روسیه را قطعی کرد.

به گزارش "توپ 90"، شاگردان خولن لوپتگی در همان 30 دقیقه ابتدایی دیدار امشب سه بار دروازه حریف را باز کردند و با یک پیروزی شیرین، صعودشان به جام جهانی را جشن گرفتند.  بازی با برتری اسپانیا آغاز شد و بازیکنان این تیم در دقایق ابتدایی کاملا توپ و میدان را در اختیار داشتند؛ اما نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه حریف ایجاد کنند. در دقیقه 13، رودریگو می توانست روی ارسال ایسکو، دروازه آلبانی را باز کند؛ اما ضربه سر او از کنار دروازه به بیرون رفت.

اما سرانجام در دقیقه 16، حملات لاروخا ثمر داد و رودریگو توانست حساب کار را 1-0 کند. روی پاس در عمق عالی از ایسکو بود که رودریگو این بار اشتباه نکرد و با یک ضربه دقیق، دروازه آلبانی را باز کرد.

حملات اسپانیایی ها بعد از این گل هم ادامه پیدا کرد و پس از اینکه سرخیو راموس یک موقعیت خوب را از دست داد، ایسکو در دقیقه 23، برتری تیمش را به دو گل افزایش داد. روی یک حرکت هماهنگ از بازیکنان اسپانیا، در نهایت پاس کوکه به داخل محوطه جریمه، ایسکو را صاحب موقعیت کرد و او هم با یک ضربه بی نقص، کار را تمام کرد.

دو دقیقه بعد آلبانی می توانست اختلاف را به یک گل کاهش بدهد؛ اما ضربه لولاکو به تیر دروازه داوید دخیا برخورد کرد تا برتری دو گله اسپانیا دست نخورده باقی بماند. در مقابل این اسپانیا بود که در دقیقه 26، به گل سوم رسید. روی نفوذ خوب آلوارو اودریوسولا از سمت راست و ارسال او به محوطه شش قدم آلبانی بود که تیاگو آلکانتارا با ضربه سر توانست دروازه حریف را برای بار سوم باز کند.

زدن گل سوم هم باعث نشد تا از شدت حملات اسپانیا کاسته شود و بازیکنان این تیم در دقایق پایانی نیمه اول، چند موقعیت خوب دیگر روی دروازه آلبانی ایجاد کردند؛ اما کم دقتی در زدن ضربات نهایی باعث شد تا هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشود و در نهایت نیمه اول با همان سه گل به پایان رسید.

نیمه دوم را هم اسپانیا بهتر آغاز کرد و داوید سیلوا می توانست در همان دقایق ابتدایی اختلاف را به چهار گل افزایش بدهد؛ اما حضور به موقع بازیکن آلبانی، دروازه این تیم را نجات داد. حملات اسپانیا ادامه داشت و این تیم در 10 دقیقه اول این نیمه، صاحب دو موقعیت بسیار خوب دیگر هم شد؛ اما نتوانست از آنها استفاده کند.

در ادامه بازیکنان آلبانی تا اندازه ای پیش کشیدند و یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه اسپانیا ایجاد کردند؛ اما نتوانستند از آنها استفاده کنند. در دقایق پایانی دیدار هم دو تیم نمایش متعادلی داشتند و هر یک موقعیت هایی روی دروازه هم ایجاد کردند؛ اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد و بازی با همان سه گل نیمه اول به سود اسپانیا به پایان رسید.