بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 22 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ایسلند 1 - سوئیس 2 (لیگ ملت‌های اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بررسی شانس صعود آرژانتین به جام جهانی
جمعه, 14 مهر 1396 ساعت 17:50
بررسی شانس صعود آرژانتین به جام جهانی
تیم ملی آرژانتین پس از تساوی خانگی برابر پرو از جام جهانی روسیه دور و دورتر شد.

به گزارش "توپ 90"، آلبی سلسته که هر سه بازی قبلی خود را مساوی کرده حالا باید حتما در زمین اکوادور به پیروزی دست یابد تا حداقل به عنوان تیم پنجم جدول برای صعود به مصاف نیوزلند برود.

آرژانتین بامداد امروز با وجود فرصت‌های زیادی که برای گلزنی داشت نتوانست در بومبونرو دروازه پرو را باز کند و این دیدار با تساوی بدون گل پایان یافت. آلبی سلسته با توجه به پیروزی شیلی جایگاه پنجم (شانس مجدد) را از دست داد و به رتبه ششم سقوط کرد. از طرفی پیروزی پاراگوئه برابر کلمبیا به آرژانتین امید داد.

شاگردان خورخه سامپائولی برای صعود به جام جهانی باید اکوادور را در بازی آخرشان شکست دهند. اگر این اتفاق بیفتد 28 امتیازی خواهند شد و قطعا شانس مجدد خواهند داشت.

آرژانتین شانس صعود مستقیم را نیز با پیروزی خواهد داشت، البته بستگی به شرایط دارد؛ اگر شیلی نتواند برزیل را در سن پابلو شکست دهد و یا کلمبیا و پرو در لیما مساوی کنند. هم‌چنین اگر پرو با اختلاف گل کمی نسبت به پیروزی آرژانیتن برابر اکوادور، کلمبیا را مغلوب کند صعود مستقیم ممکن می‌شود.

 

آلبی سلسته در صورت تساوی در زمین اکوادور، تنها شانس مجدد را در یک شرایط خاص خواهد داشت. اگر پرو از کلمبیا در خانه‌اش شکست بخورد یا پاراگوئه نتواند ونزوئلای حذف شده را شکست دهد. هم‌چنین اگر شیلی با بیش از یک گل مغلوب برزیل شود نیز این اتفاق خواهد افتاد.

آرژانتین در صورت شکست هم شانس صعود دارد. اگر پرو با اختلاف گل بیش‌تری نسبت به دیدار آرژانتین و اکوادور برابر کلمبیا مغلوب شود این اتفاق رخ خواهد داد.