مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 24 تیر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فینال تنیس ویمبلدون 2018 جکوویچ - اندرسون

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

90 روز تا دوسال زندان در انتظار مالک باشگاه نفت
چهارشنبه, 05 مهر 1396 ساعت 23:08
90 روز تا دوسال زندان در انتظار مالک باشگاه نفت
علی کریمی به خاطر انتشار پیامک های شخصی رد و بدل شده اش میان او و جهانیان از مالک باشگاه نفت شکایت می کند.

به گزارش "توپ 90"، کمتر از 24 ساعت پس از پیروزی تیم نفت برابر سپاهان اخبار و حواشی عجیبی پیرامون این باشگاه و علی کریمی سرمربی این تیم به وجود آمد. حمیدرضا جهانیان مدیرعامل باشگاه نفت امروز و درحالی که تیم با علی کریمی در حال تمرین بود اعلام کرد با استعفای علی کریمی موافقت کرده است. کریمی اما در تمرین بعد از شنیدن این خبر اعلام کرد که استعفایی نداده است. در میان این اخبار خبری نیز منتشر شد که براساس آن اعلام شده بود کریمی قصد دارد از مالک باشگاه نفت شکایت کند.


وحید ملکی وکیل علی کریمی در گفت و گو با "توپ 90" گفت:« امروز خبری از جانب من در یکی از خبرگزاری های منتشر شد که گفته ام قصد داریم شکایت کنیم. من هیچ صحبتی با این سایت نداشتم و آن ها براساس شنیده ها این خبر را منتشر کردند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که موضوع را درست و به طور کامل بگوییم.»


وکیل سرمربی تیم نفت در ادامه با شرح ماجرای پرونده گفت:« من امروز جلسه ای با موکلم( علی کریمی) در تهرانسر و بعد از تمرین این تیم داشتم و سایت ها و شبکه های مختلف اینترنتی را پیگیری کردیم و متوجه شدیم آقای جهانیان پیامکی را با عنوان استعفای موکلم منتشر کرده است. ماجرا اما از این قرار است که آقای کریمی پیامک هایی را برای آقای جهانیان در رابطه با مشکلات مالی و وعده هایی که ایشان داده بودند صحبت کرده و عنوان کرده بودند که چرا ایشان به تعهدات مالی و قول هایی که در راستای فراهم کردن امکانات داده بودند، عمل نکرده است. آقای کریمی این پیامک ها را پشت سرهم برای آقای جهانیان ارسال کرده است؛ اما ایشان این پیام های خصوصی را با حذف برخی بخش ها در فضای مجازی منتشر کرده است.»


او ادامه داد:« این موضوع برای ما مهم است و به همین خاطر می خواهیم بر اساس قانون جرایم رایانه ای علیه آقای جهانیان اقدام کیفری کنیم؛ به این دلیل که پیامک های خصوصی رد و بدل شده میان موکل من و خودشان را در فضای مجازی نشر عمومی کرده است و این در حالی است که ایشان فقط بخشی از پیامک های آقای کریمی را منتشر کرده و پیام های دیگر را پاک یا سانسور کرده است. درواقع آن پیام منتشره از لا به لای پیام های موکل من انتخاب و در فضای مجازی منتشر شده است.»


وکیل علی کریمی همچنین گفت:« انتشار پیام های شخصی در فضای مجازی جرم است و براساس قانون جرایم رایانه ای به طور ویژه در دادسرای جرایم رایانه ای بررسی می شود. با توجه به سو سابقه ای که آقای جهانیان دارند احتمال می دهم دستگاه قضا سریعتر نیز به این پرونده رسیدگی کند.»


او با اشاره به عدم استعفای علی کریمی از تیم نفت گفت:« علی کریمی با قاطعیت کارش را در نفت ادامه می دهد؛ چرا که بر اساس قوانین استعفا باید کتبی باشد و به امضای مستعفی رسیده و ثبت شود؛ اما در ماجرای این پرونده هیچگونه کناره گیری وجود نداشته و این حرف هایی که امروز زده می شود پیام های شخصی و به عنوان حرف های عادی میان دو نفر بوده است؛ اما همانطور که گفتم آقای جهانیان تنها قسمتی از این پیام ها را منتشر کرده است.»


ملکی افزود:« بر اساس مواد 16 و 17 قانون جرایم رایانه ای میزان مجازات برای چنین جرمی از 91 روز تا دوسال زندان است. همچنین طبق قانون کیفری شخصی که به عنوان متهم به دادسرا می رود در صورت وجود ادله علیه او- مثل پرونده ما- حتما باید کفیل و ضامن به همراه داشته باشد و آقای جهانیان هم باید این کار را انجام داده و برای کفالت و ضمانت آمادگی داشته باشند.»


وکیل علی کریمی در انتها گفت:« درباره این پرونده و با توجه به شرایط موجود و این که پیامک های خصوصی موکل من با حذف و جرح و تعدیل در فضای عمومی منتشر شده هیچگونه عذری ازسوی جهانیان پذیرفته نخواهد شد.»


براساس اعلام وحید ملکی، سرمربی نفت تهران طی روزهای دوشنبه و سه شنبه از جهانیان مالک نفت شکایت خواهد کرد.