مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 29 مرداد 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی رئال مادرید 2 - ختافه 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پیروزی پرگل چلسی برابر استوک با درخشش موراتا
شنبه, 01 مهر 1396 ساعت 21:28
پیروزی پرگل چلسی برابر استوک با درخشش موراتا
چلسی در روزی که آلوارو موراتا با زدن سه گل ستاره میدان بود، موفق شد در خانه استوک سیتی به پیروزی 4-0 برسد.

به گزارش "توپ 90"، شاگردان آنتونیو کونته در سراسر دیدار امروز برتر از حریف بودند و در نهایت توانستند به یک پیروزی پرگل برسند.

چلسی بازی را هجومی آغاز کرد و تنها دو دقیقه از بازی سپری شده بود که موراتا گل اول بازی را به ثمر رساند. روی یک پاس عالی سزار آزپلیکوئتا به پشت مدافعان استوک بود که موراتا با دروازه بان حریف تک به تک شد و توانست با یک ضربه دقیق، کار را تمام کند.

بعد از این گل تیم میزبان تا اندازه ای پیش کشید؛ اما دفاع منسجم چلسی اجازه کار را به این تیم نمی داد. در ادامه بار دیگر بازیکنان چلسی ابتکار عمل را در دست گرفتند و سرانجام در دقیقه 30 به گل دوم رسیدند.

روی اشتباه دارن فلچر، کاپیتان استوک بود که توپ در موقعیتی خوب به پدرو رسید و او هم با ضربه ای هوشمندانه، گل دوم را به نام خود ثبت  کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول تیم میزبان تلاش بیشتری برای زدن گل انجام داد؛ اما حملات آنها برای مغلوب کردن خط دفاعی چلسی چندان موثر نبود و این نیمه با همان دو گل به سود آبی ها به پایان رسید.

نیمه دوم را دو تیم متعادل آغاز کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه 66 بود که استوک می توانست یکی از گل های خورده را جبران کند؛ اما ضربه دیوف راهی به چهارچوب دروازه چلسی پیدا نکرد.

در حالی که بازیکنان استوک سخت به دنبال رسیدن به گل بودند، این چلسی بود که در دقیقه 77، به گل سوم رسید. این بار روی اشتباه گلن جانسن بود که موراتا در میانه زمین صاحب توپ شد و بعد از یک فرار دیدنی تا دهانه دروازه، توپ را با ضربه ای فنی به گوشه دروازه فرستاد.

بازیکنان استوک هنوز از شوک این گل خارج نشده بودند که در دقیقه 82، گل چهارم را دریافت کردند. روی پاس عالی فابرگاس به پشت مدافعان استوک، آزپلیکوئتا با سینه توپ را برای موراتا آماده کرد و او هم با یک بغل پای ساده، حساب کار را 4-0 کرد.

دقایق پایانی با حملات استوک و ضدحملات چلسی دنبال شد؛ اما توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بازی با همان چهار گل به پایان رسید.