بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 3 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی فوتسال ایران 3 - ژاپن 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

باشگاه پرسپولیس در جریان محرومیت طارمی بود
شنبه, 01 مهر 1396 ساعت 14:08
باشگاه پرسپولیس در جریان محرومیت طارمی بود
با وجود اخبار و شایعاتی که پیرامون احتمال بازی کردن مهدی طارمی در بازی برابر الهلال به گوش می رسد با توجه به حکم فیفا او قطعا این بازی را از دست داده و محرومیت چهارماهه او قطعی به نظر می رسد.

به گزارش "توپ 90"، بعد از انتشار خبر محرومیت 4 ماهه مهدی طارمی اخبار و شایعات زیادی در این رابطه به گوش می رسد از جمله این که باشگاه پرسپولیس سعی دارد تا محرومیت این بازیکن را به بعد از بازی با الهلال موکول کرده و یا با اعتراض به cas یا همان دادگاه عالی ورزش این حکم را معلق کند. مهدی محمودی مشاور حرفه‌ای سازی اتحادیه فوتبال ایران اما در این باره گفت:« مهدی طارمی قطعا نمی تواند برابر الهلال بازی کند.»


او در رابطه با این حکم گفت:« به نظر من چنین اتفاقی قابل پیش بینی بود، چرا که فسخ قرارداد بدون دلیل موجه مجازات هایی دارد. البته فیفا در این حکم حداقل محرومیت را در نظر گرفته است، چرا که می توانست بین 4 تا 6 ماه طارمی را محروم کند.»


محمودی همچنین افزود:« خود باشگاه پرسپولیس هم می دانست که بدون توافق و جلب رضایت باشگاه ترکیه ای این کار صورت گرفته؛ اما شاید باشگاه فکر می کرده است که این محرومیت تنها برای بازیکن اتفاق می افتد و نه باشگاه؛ اما همانطور که دیدیم فیفا باشگاه را هم جریمه مالی و هم از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم کرد. چون باشگاه پرسپولیس پرونده های زیادی در فیفا دارد شاید در این باره قاطعیت بیشتری به خرج داده شده باشد. با این حال موضوع مهم این است که از نظر فیفا قرارداد محترم است و تنها با دلیل موجه می توان آن را فسخ کرد.»


مشاور حرفه‌ای سازی اتحادیه فوتبال ایران در ادامه با اشاره به عدم حضور طارمی برابر الهلال گفت:« طارمی صد در صد نمی تواند مقابل الهلال بازی کند. البته این آرا قابل فرجام خواهی در دیوان داوری ورزش (CAS) هستند؛ اما بحث مهم این است که تعلیق حاصل از تجدید نظر رای تنها به جنبه مالی رای مربوط می شود و روی محرومیت های بازیکن و باشگاه اثر تعلیقی نخواهد داشت. مگر آن که باشگاه پرسپولیس بر اساس قوانین کشور سوئیس ثابت کند که این حکم ضرر و زیان جبران ناپذیری به این باشگاه خواهد زد.»


محمودی اضافه کرد:« نکته دیگر این است که ارجاع پرونده به دیوان داوری ورزش پروسه ای است که دو ماه زمان می برد. با این وصف باید بگویم این حکم صادره قطعی است؛ اما نهایی نیست. براساس تجربه ای که در (CAS) داشتم، گرفتن دستور موقت از این دادگاه حداقل دو ماه و نیم زمان می برد و اگر باشگاه پرسپولیس هزینه های مربوط را پرداخت کند، شاید بتواند در طول 5-6 ماه از دادگاه رای بگیرد. البته نباید فراموش کرد که فیفا وکلای ورزشی خیلی خوب و قوی دارد.»


مشاور حرفه‌ای سازی اتحادیه فوتبال ایران در انتها و درباره این که صدور این رای در آستانه بازی با الهلال چقدر می تواند به خاطر لابی های عربستانی ها باشد، گفت:« نه اصلا نباید به تئوری توطئه پرداخت. فیفا به این چیزها اهمیتی نمی دهد و این رای بعد از یک سال و نیم صادر شده است.»