بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ویارئال 2 - گلاسکو رنجرز 2 ( سوپرگل باکا )

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

خاطرات شاهرودی از مورد مشابه طارمی در ترکیه
شنبه, 01 مهر 1396 ساعت 15:07
خاطرات شاهرودی از مورد مشابه طارمی در ترکیه
پرسپولیس بعد از یک شکست و یک تساوی در لیگ برتر در حالی به امارات پرواز کرد که مهدی طارمی بهترین مهاجم خود را در بازی حساس مرحله رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در اختیار نخواهد داشت.

به گزارش "توپ 90"، کاروان پرسپولیس امروز تهران را به مقصد امارات متحده عربی ترک کرد تا در روز سه شنبه دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را برابر الهلال عربستان برگزار کند. رضا شاهرودی ستاره سابق تیم ملی ایران و پرسپولیس درباره بازی با سپاهان گفت:« در بازی برابر سپاهان بچه ها خیلی خوب بازی کردند؛ اما در دقایق آخر بازی تمرکز نداشتند و روی اشتباه فردی گل خوردیم. فوتبال است و اگر اشتباهی رخ ندهد گل هم رد و بدل نخواهد شد.»


او با اشاره به گل هایی که پرسپولیس در این بازی دریافت کرد هم گفت:« بیرانوند تا الان برای پرسپولیس خوب کار کرده؛ اما معتقدم بازیکن در یک مقاطعی خسته می شود و باید به او استراحت داد. به نظر من می توانستیم در این بازی به جای بیرانوند از رادوشویچ استفاده کنیم و به بیرانوند استراحت بدهیم تا او برای بازی با الهلال کاملا سرحال باشد. البته این گل ها چیزی از ارزش های بیرانوند کم نمی کند، چرا که هر بازیکنی ممکن است اشتباه داشته باشد. من مطمئن هستم این اولین و آخرین اشتباه بیرانوند خواهد بود.»


شاهرودی ادامه داد:« با این وجود برابر سپاهان خوب بازی کردیم و امتیاز هم گرفتیم. ما در خانه سپاهان بازی می کردیم و یک امتیاز هم بد نیست. آن مسابقه تمام شد و حالا باید تمام تمرکزمان روی بازی با الهلال باشد.»


شماره شانزده پرسپولیس در دهه های هفتاد و هشتاد با اشاره به حساسیت بازی روز سه شنبه پرسپولیس برابر الهلال گفت:« من مطمئن هستم پرسپولیس متفاوت تر از بازی های لیگ در برابر الهلال بازی می‌کند. تیم ما در این دوره از مسابقات خیلی با اقتدار ظاهر شده و من خیلی خوش بین هستم که بتوانیم از سد الهلال بگذریم.»


شاهرودی در ادامه و در رابطه با ماجرای محرومیت مهدی طارمی هم گفت:« ماجرایی که درباره مهدی(طارمی) رخ داد جای تاسف دارد، چرا که او گلزن اول تیم ما است. اما اتفاقی است که افتاده و باید با آن حرفه ای برخورد کنیم. در تیم ما منشا، امیری و علیپور هستند که هر کدام می توانند در خط حمله بازیکنان موثری باشند. بچه ها نباید از نظر روحی ضعیف شوند و باید با قدرت با الهلال بازی کنند.»


او که خودش سابقه حضور در ترکیه و تیم آلتای ازمیر این کشور را دارد بارها به طارمی و رضاییان درباره حضور در فوتبال ترکیه هشدار داده بود. شاهرودی در این باره گفت:« من بارها گفتم که در ترکیه ممکن است مشکلاتی برای بچه های ما ایجاد شود. من خودم چنین مشکلی داشتم و دوسال نتوانستم فوتبال بازی کنم. درباره شرایط مهدی هم باید ببینیم که شخصی که قرارداد را بسته بر چه اساسی اجازه داده است که مهدی طارمی برگردد. آیا آی تی سی صادر کردند یا او را قرضی داده اند.»


مدافع-هافبک چپ پای فوتبال ایران در دهه های قبل اضافه کرد:« من بعد از قرارداد با آلتای ازمیر با مشکل رضایتنامه مواجه شدم و آخر هم بعد از دو سال من را به عنوان بازیکن قرضی به پرسپولیس دادند. من دو سال فقط با پرسپولیس تمرین می کردم و اجازه بازی کردن نداشتم. یادم هست که پرسپولیس به کانادا رفت؛ اما من نتوانستم با تیم بروم چون تیم ترکیه ای اجازه ام را صادر نکرد. حالا هم بعید می دانم که ترکیه‌ای ها کوتاه بیایند. پرسپولیس نزدیک سه چهار میلیارد تومان جریمه شده است و حالا باید ببینیم آقای طاهری و فدراسیون چه کار می توانند انجام بدهند تا این موضوع حل شود. نکته مهم است که مهدی(طارمی) نباید روحیه اش را از دست بدهد و اگر محرومیت هم اتفاق افتاد با قدرت بیشتری به میادین برگردد.»


رضا شاهرودی در ادامه باز به بازی حساس سه شنبه مقابل الهلال اشاره کرده و گفت:« الهلال تیمی قدرتمند است؛ اما ما هم پرسپولیس هستیم و اسم بزرگی داریم. ما در این دوره یکی از تیم های قدرتمند بازی ها هستیم و هروقت گل عقب افتادیم، توانستیم جبران کنیم و پیروز شویم. قطعا بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس می دانند که بازی خیلی مهمی پیش رو داریم و باید حتی بیشتر از بازی با الاهلی تمرکز داشته باشیم. نباید بی گدار به آب بزنیم مثل بازی قبلی که کمال کامیابی نیا روی بازی احساسی و بی احتیاطی اخراج شد. مطمئنا برانکو برای این بازی برنامه ریزی کاملی دارد و بازیکنان باید برنامه های او را به طور دقیق در زمین پیاده کنند.»


پیستون چپ تیم ملی و همبازی علیرضا منصوریان در مسابقات جام جهانی 98 فرانسه درباره اتفاقات پیرامون باشگاه استقلال هم گفت:« به نظر من علی منصوریان خوش شانس نبود، او اول فصل دو سه بازیکن کلیدی اش محروم و مصدوم شدند و تیمش نتوانست به روند خوبی برسد. اما چیزی که ناراحت کننده بود این بود که در بازی آخر کمی حرمت علی (منصوریان) شکسته شد. او سال ها برای تیم ملی و استقلال زحمت کشیده است. ما باید کمی حرفه ای فکر کنیم، در فوتبال دنیا هم چنین اتفاقاتی برای تیم های بزرگ می افتد؛ اما توهین و بی احترامی اتفاق نمی افتد. ما باید از این مسائل در فوتبال دنیا درس بگیریم. من بازهم می گویم این برخورد شایسته علی منصوریان نبود. علی همبازی و بچه محل من است؛ اما من اگر جای او بودم دو بازی قبل استعفا می دادم.»