بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 31 شهریور 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی موناکو 1 - نیم المپیک 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تاریخ نگاری: سومین تنبیه فیفایی پرسپولیس
جمعه, 31 شهریور 1396 ساعت 23:52
تاریخ نگاری: سومین تنبیه فیفایی پرسپولیس
در 17 سالی که مسابقات فوتبال لیگ برتر برگزار شده است، به جز جرائم مالی، تنها 2 تنبیه عمومی پرسپولیس را نقره داغ کرده است ، امتیازاتی که میتوانست منجر به سقوط به دسته اول ویا از دست رفتن قهرمانی شود .

به گزارش "توپ 90"، این 2 تنبیه، در فاز کسر امتیاز بوده است، در سال 1384 ودر لیگ پنجم حرفه ای، پرسپولیس، با 38 امتیاز نهم شد، وقتی لیگ تمام شد باشگاه پرسپولیس به خاطر شکایت کریستوفرره ، 6 امتیاز جریمه شد و32 امتیازی شد وتا رتبه سیزدهم نزول پیدا کرد؛ اما چون لیگ تمام نشده بود وپرسپولیس هم به حریم سقوط نرسیده بود صدای ماجرا در نیامد .


اما در سال 1386 هم شکایت رافائل ادریو پرسپولیس را به مرز از دست دادن قهرمانی برد، در آن سال پرسپولیس در فاز 52 امتیاز 6 امتیازش را از دست داد ودر روز آخر لیگ در موقعیت 56 امتیاز در مقابل 58 امتیاز تیم سپاهان در حال از دست دادن قهرمانی بود .بازی تا دقیقه 6+90 با نتیجه 1-1 جریان داشت که ناگهان گل برتری ثبت شد .


پرسپولیسی ها قبلا از 2 مانع به سلامت جسته بودند ،اگر سال 84 آنها با شکایت ، به دسته اول سقوط می کردند ،یا اگر در سال 86 با شکایت ، قهرمانی را از دست می دادند شاید در امور حقوقی کمی فعالتر می شدند ودیگر مشکلات مالی وانضباطی متعدد برای این تیم ثبت نمیشد .