مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 25 تیر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال کلیولند کاوالیرز-تورنتو رپترز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

آیا دیبالا وارث مسی و رونالدو خواهد بود؟
سه شنبه, 28 شهریور 1396 ساعت 12:28
آیا دیبالا وارث مسی و رونالدو خواهد بود؟
شاید بعد از پایان دوران حکمرانی لیونل مسی و کریس رونالدو، پائولو دیبالا جدی ترین نامزد دریافت توپ طلا باشد.

به گزارش "توپ 90"، طی یک دهه گذشته اگرچه ستارگان زیادی در جهان فوتبال درخشیده اند؛ اما کریستیانو و لیونل مسی تاثیر ماندگار و مستمری داشته و به همین دلیل دیگر ستارگان همیشه با این دو بازیکن مقایسه می شوند.

از سال 2008 تاکنون به جز این 2 فوق ستاره، کسی موفق به فتح جایزه مرد سال نشده و در حال حاضر نیز هیچ نشانه ای مبنی بر نزدیک شدن دوران افول آنها وجود ندارد.

اما در حال حاضر شاید مهم ترین کاندیدای جانشینی آنها پائولو دیبالا، ستاره جوان و آرژانتینی یوونتوس باشد.

علیرغم ارائه عملکردی فوق العاده در سری آ و کسب 6 اسکودتوی متوالی، شکست سنگین برابر رئال مادرید در فینال کاردیف تردیدها را نسبت به بانوی پیر افزایش داد.

در حال حاضر در سری آ میلان به شدت تقویت شده و ناپولی و اینتر نیز از شانس های فتح عنوان به شمار می آیند؛ اما تا اینجای کار نیز یوونتوس هنوز آمار 100 درصد پیروزی خود را تا هفته چهارم نیز از دست نداده و در این میان پائولو دیبالا را باید کلید درخشش بیانکونری خطاب کرد.

 شاید تصور بر آن بود که اعطای شماره 10 باعث افزایش فشارها روی دیبالاست؛ اما به نظر می رسد این تغییر باعث تجدید حیات ستاره جوان شده است.

علیرغم شکست 2-3 در سوپرکاپ برابر لاتزیو، دیبالا در آن دیدار نیز نمایش درخشانی داشت و هنگامی که عقاب ها با دبل ایموبیله از یووه پیش بودند، دیبالا در عرض 5 دقیقه کار را به تساوی کشاند.

در هفته اول رقابت های سری آ، دیبالا موفق شد 2 بار دروازه کالیاری را باز کند و در هفته دوم و هنگامی که یووه با 2 گل از جنوا عقب افتاده بود، دیبالا با ثبت هت تریک به یادماندنی باعث شد در نهایت تیمش 2-4 برنده شده و از اولین شکست لیگ جان سالم به در ببرد؛ اما روند به ثمر رساندن 3 گل توسط او خیلی سریع ادامه یافت.

در مسابقه هفته سوم برابر کیه وو، دیبالا 83 دقیقه برای زدن ششمین گل خود در سری آ صبور بود؛ اما در نهایت او با حرکت دیدنی در عرض وارد محوطه جریمه کیه وو شده و با ضربه دقیق به گوشه دروازه گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

اما در دیدار هفته اول لیگ قهرمانان اوضاع بر وفق مراد ستاره جوان و شماره 10 بیانکونری پیش نرفت و او نیز مانند دیگر همبازیانش شاهد درخشش مسی و برتری 0-3 بلوگرانا بود.

اما از دیدار ابتدای هفته برابر ساسولو، درخشش دیبالا دوباره آغاز شد و او ابتدا و در نیمه اول روی پاس مانزوکیچ موفق شد با ضربه ای دیدنی از راه دور، دروازه حریف نگون بخت خود را باز کند.

در ابتدای نیمه دوم، دیبالا موفق به زدن گل دوم خود شد و در دقیقه 61 این ستاره آرژانتینی یک بار دیگر روی ضربات ایستگاهی هنرنمایی کرد و دوباره موفق به ثبت هت تریک شد.

اگر دیبالا این فرم را حفظ کند، تبدیل به نقش اول تابستان سال بعد خواهد شد؛ زیرا بارسلونا، رئال مادرید، منچستر یونایتد، منچستر سیتی و چلسی همه مشتاق جذب وی هستند.

اما با این افزایش قیمت ها، چه تیمی قادر به پرداخت رقم مورد نظر یوونتوس برای فروش دیبالا خواهد بود؟

منبع: سان

ترجمه: آریا فاطمی مقدم