مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 25 تیر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال کلیولند کاوالیرز-تورنتو رپترز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

مسی در آستانه شکستن رکورد مهاجم افسانه ای بایرن
شنبه, 25 شهریور 1396 ساعت 16:49
مسی در آستانه شکستن رکورد مهاجم افسانه ای بایرن
لیونل مسی تنها 11 گل تا رسیدن به رکورد گلزنی گرد مولر، مهاجم افسانه ای بایرن مونیخ فاصله دارد.

به گزارش "توپ 90"، از اولین گل لیونل مسی برای بارسا در لالیگا سال ها می گذرد. او کار خود را با گلزنی به آلباسته آغاز کرد و حالا 354 گل برای بلوگرانا در فوتبال اسپانیا به ثمر رسانده است.

مسی اگر بتواند امروز 3 گل به ختافه بزند، با رکورد گلزنی جیمی گریوز، مهاجم سرشناس انگلیسی که دهه 60 و 70 برای تیم های چلسی، تاتنهام و وستهام بازی می کرد برابری خواهد کرد. پس از آن، مسی رسیدن به رکورد گلزنی گرد مولر که 365 گل برای بایرن مونیخ در بوندسلیگا به ثمر رساند را هدف قرار خواهد داد تا به بهترین گلزن تاریخ در میان 5 لیگ معتبر اروپا تبدیل شود.

مسی سال 2012 توانسته بود رکورد جاودانه ای دیگر از گرد مولر را بشکند. او توانست در یک سال میلادی با زدن 91 گل، رکورد اسطوره ژرمن ها را بشکند.

پس از مسی در رده بندی بهترین گلزنان لیگ های اروپایی، دلیو اونیس و سیلوی پیولا قرار دارند. اونیس بین سال های 1971 تا 1986 توانست 299 گل در لیگ فرانسه به ثمر برساند و پیولا هم بین سال های 1929 تا 1954 توانسته بود 299 گل در سری آ به ثمر برساند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر بهترین گلزن تاریخ رقابت های باشگاهی در اروپا، کریستیانو رونالدو است که با پیراهن اسپورتینگ لیسبون، من یونایتد و رئال مادرید بیشترین گل را در مقایسه با دیگر مهاجمان وارد دروازه رقبا کرده است.