مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال کلیولند کاوالیرز-تورنتو رپترز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کارشناسی داوری بازی پرسپولیس با مظفری زاده
سه شنبه, 21 شهریور 1396 ساعت 21:34
کارشناسی داوری بازی پرسپولیس با مظفری زاده
دیدار پربرخورد و جنجالی پرسپولیس مقابل الاهلی در نهایت با اخراج دو بازیکن و اعلام دو پنالتی همراه بود.

به گزارش "توپ 90"، پرسپولیس در حالی مقابل الاهلی با 3 گل به برتری دست یافت که از دقیقه 10 با اخراج کمال کامیابی نیا مجبور به بازی با یک بازیکن کمتر شد. دقایق پایانی بازی اما جنجالی تر دنبال شد و مای منیگ داور چینی این دیدار با اخراج یک بازیکن از الاهلی و اعلام دو پنالتی برای پرسپولیس شب پرسوتی را پشت سر گذاشت.


سعید مظفری زاده کارشناس داوری در خصوص این دیدار و صحنه های داوری آن به توپ 90 گفت: مینگ داور چینی و خوش استایل بسیار دونده و قاطع نشان داد. گل دقیقه 5 پرسپولیس علیرغم اعتراض بازیکن الاهلی کاملا سالم به ثمر رسید.


وی در خصوص صحنه منجر به اخراج کمال کامیابی نیا گفت: تکل خطرناک کمال کامیابی نیا که با کف پای خود روی ساق بازیکن الاهلی فرود آمد، به درستی و بلافاصله با کارت قرمز داور همراه شد.


مظفری زاده در خصوص صحنه ای که بازیکن حریف با خطا روی ربیع خواه با کارت زرد مواجه شد گفت: دقیقه 35 حرکت بی ملاحظه بازیکن حریف به درستی توسط مینگ جریمه شد.


کارشناس داوری فوتبال ایران درباره صحنه ای که بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس اعتقاد به خطای پنالتی روی مهدی طارمی داشتند گفت: توپ ربایی مهدی طارمی با خطای مدافع الاهلی همراه بود و داور در زاویه دید خوب و فاصله کمی با صحنه داشت؛ اما اعتقادی به پنالتی نداشت و در صحنه آهسته و از تلویزیون مشخص بود که می توانست با توجه به خطا روی طارمی اعلام به پنالتی کند.


سعید مظفری زاده در خصوص صحنه های پنالتی پایان بازی هم گفت: در دقیقه 80 نیز توپ بازیکن پرسپولیس در آستانه ورود به دروازه مدافع الاهلی توپ را با دست کنترل کرد که مینگ بلافاصله اعلام پنالتی کرد و به درستی کارت قرمز خود را به بازیکن خطاکار الاهلی از جیبش بیرون آورد و در نهایت در دقیقه 93 یک بار دیگر این داور چینی به درستی نقطه پنالتی را روی خطای بشار رسن نشان داد و قضاوت خوبی از خودش ارائه داد.