مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سن‌خوزه 0 - منچستریونایتد 0 (دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

هشدار جدی رئیس لالیگا به باشگاه بارسلونا
شنبه, 18 شهریور 1396 ساعت 19:59
هشدار جدی رئیس لالیگا به باشگاه بارسلونا
سه روز پیش وقتی دبیر فدراسیون های ورزشی ایالت کاتالونیا از اختیار داشتن بارسلونا برای انتخاب لیگ خود در صورت استقلال یافتن کاتالونیا صحبت کرد، بازتاب های بسیار منفی در اسپانیا را متوجه خود دید.

به گزارش "توپ 90"، جرارد استه وا گفته بود که بارسا می تواند انتخاب کند که در لیگ فرانسه به میدان برود یا در لالیگا.

خاویر تباس، رئیس لالیگا در واکنش به این مصاحبه عجیب گفت:« باشگاه های کاتالانی و در راس آنها بارسلونا بدانند که در صورت جدایی کاتالونیا از اسپانیا، حق شرکت در رقابت های ورزشی اسپانیا را ندارند. از اظهارات استه وا شگفت زده شدم و معتقدم او برای اینکه مردم کاتالونیا به جدایی رای مثبت بدهند، در حال فریب اذهان عمومی است.

باید به شکلی واضح بگویم که در صورت استقلال کاتالونیا بسیار دشوار است که قوانین ورزشی اسپانیا تغییر کنند. اسپانیا خود را وارد این رفراندوم غیرقانونی و بیهوده نخواهد کرد و امیدوارم این رفراندوم هرگز برگزار نشود.

به صورت جدی نگران بارسلونا هستم و نمی دانم چه سرنوشتی در انتظار این باشگاه پس از جدایی کاتالونیا است. مردم این ایالت اگر استقلال یافتن را دوست دارند، پس باید قبول کنند که تیم های شان نیز در لیگ کشور خودشان به میدان بروند. غیرممکن است که بارسا و تیم های دیگر کاتالونیا در لالیگا به میدان بروند.»

لازم به ذکر است که قرار است 1 اکتبر(22 روز دیگر) رفراندومی در کاتالونیا برگزار شود و در صورت رای مثبت مردم، پروسه جدایی این ایالت از اسپانیا شکلی رسمی به خود خواهد گرفت.