بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 27 شهریور 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لودوگورتس 2 - 3 بایرلورکوزن

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ذوب‌آهن سومین حذف شده بزرگ جام حذفی
شنبه, 18 شهریور 1396 ساعت 10:05
ذوب‌آهن سومین حذف شده بزرگ جام حذفی
فجرسپاسی شیراز در عین ناباوری توانست در ضربات پنالتی ذوب‌آهن را در استادیوم فولادشهر اصفهان مغلوب کند.

به گزارش "توپ 90"، ذوب‌آهن اصفهان در دیدار مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی از ساعت ۱۸:۴۵ امروز در ورزشگاه فولادشهر به مصاف فجرسپاسی شیراز رفت.


امیر قلعه‌نویی در این بازی از رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، جورجی ولسیانی، ، دانیال اسماعیلی‌فر ، مهران درخشان‌مهر، حمید بوحمدان، مهدی مهدی‌پور، احسان پهلوان، محمدرضا حسینی، مرتضی تبریزی و  سید ایمان موسوی در ترکیب ذوب‌آهن بهره برد و برای فجرسپاسی هم پیمان سلمانی، احسان جودکی، جلال عبدی، محمد حسینی، علی مصلی‌نژاد، محمد پاپی، میلاد امیری، شاهین نظری، امین شجاعیان، مهدی نظری و عباس بوعذار از ابتدا در زمین حضور داشتند.


ذوب‌آهن میزبان با گذشت چهار دقیقه از شروع مسابقه روی ارسال مهدی مهدی‌پور و ضربه سر محمد نژادمهدی به گل رسید اما مهدی نظری، بازیکن پیشین استقلال موفق شد در دقیقه ۳۲ از روی نقطه پنالتی برای فجر گلزنی و بازی را مساوی کند.


تلاش دو تیم و به ویژه ذوب‌آهن در نیمه دوم ثمری نداشت تا با تساوی یک بر یک این مسابقه به وقت‌های اضافه برود.


در دو تایم 15 دقیقه‌ای ذوب‌آهن حملات زیادی انجام داد و حتی تیرک دروازه فجر هم در ثانیه‌های پایانی به لرزه درآمد؛ اما در نهایت تساوی یک بر یک پابرجا ماند تا ضربات پنالتی مشخص کننده تیم برنده باشد.


جلال عبدی از فجر و مهدی مهدی‌پور از ذوب‌آهن پنالتی‌های اول را به بیرون زدند؛ در ادامه امین شجاعیان و محمدرضا حسینی توپ‌ها را وارد دروازه کردند، ولی در سومین پنالتی بعد از اینکه محمد پاپی فجر سپاسی را پیش انداخت، حمید بوحمدان نتوانست گلزنی کند تا شیرازی‌ها در آستانه برد قرار بگیرند؛ در پنالتی چهارم دو تیم توسط علی مصلی‌نژاد(فجر) و جورجی ولیسانی(ذوب) به گل رسیدند؛ اما محمدرضا زینال‌خیری آخرین پنالتی را برای شیرازی‌ها تبدیل به گل کرد تا با پیروزی 5 بر 3 در ضربات پنالتی، ذوب‌آهن را از جام حذفی کنار بزنند و راهی 16 تیم پایانی این رقابت‌ها شوند.

پیش از این، تیم‌های سپاهان و سایپا مقابل رقبای خود شکست خورده بودند و ذوب‌آهن سومین تیم لیگ برتری و پُر مهره‌ای است که از جام حذفی کنار رفت.