مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی آژاکس3-استانداردلیژ0 (لیگ‌قهرمانان‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

زیدان و جبران هزینه انتقالش با کسب جام
پنجشنبه, 16 شهریور 1396 ساعت 13:39
زیدان و جبران هزینه انتقالش با کسب جام
در مدت یک سال و نیم حضور زیدان در رئال مادرید، او با کسب جام، در آمدی بیش از رقمی که رئال در سال 2001 برای جذب او به یووه پرداخت کرد، برای رئال داشته است.

به گزارش "توپ 90"، زیدان سال 2001 با 75 میلیون یورو از یوونتوس جدا شد و به رئال مادرید پیوست. این در حالیست که او حالا در 18 ماه حضور روی نیمکت سپیدپوشان، 109 میلیون یورو درآمدزایی داشته است. این درآمد ها مستقیما از موفقیت های تیم او در چمپیونزلیگ حاصل می‌شود، زیرا فدراسیون اسپانیا اعتقادی به تقویت مالی تیم‌ها ندارد.

در فصل 16-2015 که سرمربی فرانسوی روی نیمکت تیم بود، رئال از چمپیونزلیگ 29.6 میلیون یورو درآمد داشت و در ادامه با کسب دیگر جام ها از جمله سوپرکاپ اروپا و جام باشگاه های جهان، این رقم به 54.2 میلیون یورو رسید.

موفقیت های او در این فصل نیز ادامه داشت تا رقمی که او برای باشگاه بدست آورده، به 109 میلیون یورو برسد که حدود 40 میلیون یورو از رقمی که رئال برای خود او پرداخت کرد تا از یووه به رئال بپیوندد بیشتر است. او با ادامه این روند در فصل جاری می‌تواند این رقم را 2 برابر رقم پرداختی رئال کند.

او به خوبی ثابت کرده که تمام رقمی که رئال برای او پرداخت کرد، کاملا ارزشش را داشت، چه در زمان بازیگری و چه در زمان مربی گری.