بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 3 مهر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی فوتسال ایران 3 - ژاپن 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

صعود باورنکردنی سوریه؛ از تهران به پلی آف
سه شنبه, 14 شهریور 1396 ساعت 23:18
صعود باورنکردنی سوریه؛ از تهران به پلی آف
خوشحالی بی اندازه سوری ها در پایان دیدار مقابل ایران سوژه عکاسان و فیلمبرداران ایرانی شد؛ این تیم توانست مزد بازی جنگنده خود را بگیرد.

به گزارش "توپ 90"، سوریه توانست به یک تساوی ارزشمند در ورزشگاه آزادی مقابل ایران برسد تا شادی بازیکنان و کادر فنی این تیم در پایان بازی دیدنی شود. آنها توانستند جواز حضور در دیدار پلی آف انتخابی جام جهانی را به دست بیاورند تا این دستاورد بزرگ برای آنها تبدیل به جشنی خاطره انگیز شود.


آنها قبل از این دیدار موجی از پشتیبانی را همراه داشتند به طوریکه اکثر چهره های برجسته و تاثیر گذار سوریه به نوعی حمایت خود را از تیم اعلام کرده بودند. در زمین بازی هم بازیکنان این تیم برای گلزنی مقابل ایران تمام تلاش خود را کردند و اگر لازم بود دست به کار ناجوانمردانه هم می زدند تا نتیجه فعلی به دست آید. سوری ها توانستند تمام رکوردهای ایران را فرو بریزند تا نتیجه لازم برای حذف نشدن را به دست بیاورند؛ بازی پر تلاش، جنگنده و محکم آنها به حضور در پلی آف منجر شود.


در مسابقات انتخابی جام جهانی 1998 هم سوری ها در حالیکه بازی رفت را به ایران واگذار کرده بودند اما در آزادی توانستند مثل این بازی 2 بر 2 بازی را به تساوی بکشانند. در رقابت های مقدماتی جام جهانی 2002 هم ایران توانست در دمشق سوریه را شکست دهد؛ اما بازی در آزادی 1 بر 1 به تساوی رسید. در مجموع تمام بازی های تاریخ 2 تیم تنها یک بار سوریه موفق به پیروزی مقابل ایران شده است که آن برد هم در آزادی رقم خورده بود.


با این حال آزادی یک بار دیگر ورزشگاهی خاطره ساز برای سوری ها شد و توانستند با این نتیجه راهی بازی پلی آف انتخابی جام جهانی 2018 شوند.