مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی آژاکس3-استانداردلیژ0 (لیگ‌قهرمانان‌اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

جشن بیست تایی آزمون با گل عجیب
سه شنبه, 14 شهریور 1396 ساعت 20:44
جشن بیست تایی آزمون با گل عجیب
سردار آزمون سریعتر از دیگر مهاجمان ایرانی، به گل شماره ۲۰ خود در دوران کارلوس کی روش رسید.

به گزارش "توپ 90"، ۲۴ بازیکن در عصر سرمربیگری کی روش موفق به زدن بیش از ۲ گل در تیم ملی شده بودند و سردار آزمون بیش از بقیه بازیکنان موفق به این مهم شده است. او ۱۹ گل زده و امیدوار بود زودتر از گوچی ۱۷ گله و انصاری فرد ۱۱ گله، به ۲۰ گل برسد که حالا در بازی با سوریه رسید.

 


آزمون ۲۲ ساله که ۲۶ بازی ملی دارد، سه سال پیش اولین گل ملی‌اش را در بازی با کره جنوبی به ثمر رساند و پس از آن به تیم های عراق، قطر، ترکمنستان،  گوام، هند، عمان، مقدونیه، قرقیزستان، مونته نگرو و ازبکستان گل زده بود و حالا نام سوریه را هم باید به این لیست اضافه کنیم.

 

 

سردار با این گل وارد بیست تایی های فوتبال ایران شد؛ بالاتر از بهزادی، مظلومی و پیوس! او هم اکنون پنجمین گلزن برتر ملی ماست و به طور میانگین هر سال ۷ گل می‌زند و اگر این روند را بهبود بخشد حتی می‌تواند به رکورد تاریخی علی دایی هم برسد. فعلا علی کریمی با ۳۸ گل، نکونام با ۳۹، باقری با ۵۰ و دایی با ۱۰۹ گل بالاتر از آزمون قرار دارند.

 

 

حالا که این بازیکن جایگاه پنجم را در این لیست دارد، می‌توان گفت که هر ۵ گلزن برتر ملی ایران لژیونر بوده اند! دایی، باقری و کریمی در آلمان، نکونام در اسپانیا و آزمون فعلا در روسیه. او پتانسیل پوشیدن لباس تیم های برترین لیگ ها را هم دارد و حضور در تیم های قدرتمند قطعا به افزایش کیفیت فوتبالش کمک خواهد کرد.

 

عکس: امیرحسین خیرخواه