مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 21 تیر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فینال تنیس ویمبلدون 2018 جکوویچ - اندرسون

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پایان نشست مربیان نخبه آسیا در شانگهای (عکس)
پنجشنبه, 09 شهریور 1396 ساعت 13:47
پایان نشست مربیان نخبه آسیا در شانگهای (عکس)
دومین نشست مربیان نخبه فوتبال آسیا در شانگهای به کار خود پایان داد تا سرمربی استقلال در مسیر بازگشت به ایران قرار داشته باشد.

به گزارش "توپ 90"، نشست مربیان نخبه فوتبال آسیا با هدف بررسی راهکارهای پیشرفت رقابت های باشگاهی قاره به مدت سه روز در شانگهای چین با حضور چهره های سرشناس دنیای مربیگری برگزار شد که از ایران علیرضا منصوریان سرمربی استقلال به عنوان تنها نماینده حضور داشت.


این نشست که صبح امروز با بحث و تبادل نظر حاضران در قبال مقایسه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با لیگ قهرمانان اروپا به پایان رسید؛ چهره های بسیار سرشناس و پرافتخاری را در خود می دید؛ از جمله فابیو کاپلو، فلیکس ماگات، آندره ویلاش بواش، گوستاوو پویت و ... در این نشست در مورد شباهت ها و تفاوت های بین لیگ قهرمانان آسیا و لیگ قهرمانان اروپا و همچنین نوآوری هایی برای ادامه پیشرفت رقابت های باشگاهی در آسیا، مطابق با دیدگاه و ماموریت AFC برای ارائه مسابقات درجه یک و توسعه تیم ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت تا باشگاه های آسیایی در صحنه جهانی توان رقابت داشته باشند.


مربیان نیز نظرات خود را در مورد استفاده از کمک های ویدئویی برای داوران، داوران معاون اضافی (معرفی شده در مرحله نهایی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا)، مدیریت بحران، انگیزه بازیکن، زمان واقعی بازی و شبیه سازی ابراز کردند. بحث بر روی موقعیت و مقررات مربوط به واجد شرایط بودن بازیکنان خارجی برای لیگ قهرمانان، مسائل مالی در قبال حقوق و دستمزد، مدیریت رسانه، دسترسی به پخش و امنیت شغلی برای مربیان پیشرو در آسیا متمرکز شده بود.


اندی راسبورگ، مدیر فنی AFC که رئیس انجمن بود در پایان نشست گفت: «برای دومین بار با حضور مربیان برتر سراسر آسیا تجربیات خود را به اشتراک گذاشتیم و به همکاران خود توصیه های لازم برای پیشرفت بیشتر را ارائه دادیم. این دو روز جذاب بود چون در آن بسیاری از موضوعات مهم مورد بحث قرار گرفت ».