مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 21 تیر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فینال تنیس ویمبلدون 2018 جکوویچ - اندرسون

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رفقای برانکو منصوریان را نگه می‌دارند
دوشنبه, 06 شهریور 1396 ساعت 13:26
رفقای برانکو منصوریان را نگه می‌دارند
باشگاه استقلال به علیرضا منصوریان برای دو بازی آینده این تیم مقابل پارس جنوبی و گل گهر سیرجان فرصت داد تا سرنوشت او به دو مربی پرسپولیسی گره بخورد.

به گزارش "توپ 90"، خروجی جلسه هیات مدیره استقلال در راستای نتایج ضعیف این تیم روزگذشته این بود که علیرضا منصوریان دو بازی دیگر برای حفظ نیمکت آبی ها فرصت دارد.


استقلال و منصوریان برای ادامه همکاری با یکدیگر نیاز به دو نتیجه خیلی خوب در دو بازی آینده دارند. منصوریان در دو بازی آینده باید تیمش را برای برد ابتدا در جام حذفی و در سیرجان باید به مصاف گل گهر ببرد و سپس جمعه 24 شهریور در شهر جم میهمان پارس جنوبی این شهر است. آیا منصوریان می تواند تیمش را با حداکثر امتیاز از این دو میدان دشوار بیرون بیاورد؟


مقابله با یاران برانکو


علیرضا منصوریان برای ماندن در استقلال باید دو مربی پرسپولیسی را شکست بدهد. اتفاقی که اگر برای سرمربی آبی ها رخ بدهد شیرینی پیروزی و بقا در استقلال را برایش دو چندان خواهد کرد. منصوریان می داند که در صورت پیروزی برابر این دو پرسپولیسی بازگشتی دلچسب را برای خودش رقم خواهد زد و شاید این خود انگیزه زیادی را برای موفقیت در او به وجود بیاورد. او در این دو بازی باید با دو مربی مقابله کند که هر دو از دوستان برانکوایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس هستند. وینکوبگوویچ و مهدی تارتار هردو رابطه بسیار خوبی با برانکو دارند. شاید این برای منصوریان بد نباشد چرا که منصوریان اصولا مقابل تیم های برانکو خوب نتیجه گرفته است و این بار انگیزه دارد که دوستان او را هم مغلوب کند.


جنگ اول؛ دیدار متفاوت با وینکو


منصوریان در تاریخ هفدهم شهریور باید تیمش را به مصاف گل گهری بفرستد که هدایت آن را وینکو بگوویچ به عهده دارد. واقعیت این است وینکو در بیشتر بازی ها مقابل استقلال نتایج خوبی به دست نیاورده و معمولا شکست خورده است.


 منصوریان و بگوویچ برای هم غریبه نیستند. از سال 1381 که منصوریان از فوتبال اروپا به استقلال بازگشت تا سال 87 که آخرین سال فوتبالی اش بود او به عنوان بازیکن بارها با تیم هایی که بگوویچ هدایت آن ها را به عهده داشته رودر رو شده است. در این سال ها منصوریان با لباس استقلال مقابل تیم های فولاد خوزستان، پرسپولیس، پگاه و پاس همدان با مربی گری وینکو بازی کرده است.


نکته جالب تر اینکه منصوریان سرمربی گری اش در فوتبال را با حضور به جای وینکو روی نیمکت پاس همدان آغاز کرد و حالا او برای بقا روی نیمکت استقلال باید از سد این مربی بگذرد. 


جنگ دوم؛ هم سن و سال ها


علیرضا منصوریان در صورتی که بتواند از اولین مانع که گل گهر سیرجان و وینکوبگوویچ هستند عبور کند باید به مصاف دومین دیدار با مهدی تارتار یک پرسپولیسی دیگر برود. تارتار در این فصل هدایت پارس جنوبی را به عهده دارد که تا این لحظه بهترین تیم لیگ برتر بوده و به تنهایی در صدر جدول رده بندی قرار دارد. منصوریان خوب می داند که نتیجه گرفتن در برابر پارس جنوبی آماده و با انگیزه به مراتب دشوارتر از پیروزی برابر گل گهر است. او در این بازی مهدی تارتار را پیش رو دارد که یک بازیکن و مربی هم نسل و هم سن خود او است. منصوریان متولد سال 1350 و مهدی تارتارمتولد 1351 است. هر دو در دهه هفتاد با حضور در تیم های استقلال و پاس چهره شدند و هردو در پست خط میانی بازیکنانی دونده و متعصب بوده اند. اما شباهت های تارتار و منصوریان به همین جا ختم نمی شود. هر دو کار مربی گری را از سال 1388 و همزمان با کنار رفتن از دنیای بازی آغاز کرده اند.
این دو اما تفاوت های بزرگی هم دارند. تارتار برخاسته از مکتب پاس تهران است به دلیل حضور در پرسپولیس یک پرسپولیسی به حساب می آید و منصوریان هم که یکی از چهره های اصلی استقلالی ها است. تفاوت بعدی این دو مربی جوان این است که تارتار با پارس جنوبی صدرنشین مسابقات است و منصوریان با استقلال تا قبل از این بازی در رده پانزدهم قرار دارد.