بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 31 شهریور 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سایپا 2 - نفت مسجد سلیمان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کابوس ایران با مشت‌های گره کرده کی‌روش
شنبه, 04 شهریور 1396 ساعت 11:28
کابوس ایران با مشت‌های گره کرده کی‌روش
در آستانه مصاف سنتی فوتبال قاره کهن یکی از رسانه های معتبر کره به تجدید خاطرات تلخ سال های گذشته برابر ایران پرداخت.

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی فوتبال کره‌جنوبی نیاز مبرمی به پیروزی برابر ایران دارد تا برای نهمین‌بار در تاریخ  به جام‌جهانی صعود کند. البته ایران پیش از این صعود خود را به جام‌جهانی 2018 قطعی کرد تا پس از روسیه میزبان و برزیل از قاره آمریکای جنوبی سومین تیم حاضر در این رقابت‌ها باشد.


چوسان کره جنوبی با اشاره به شهرت کارلوس کی‌روش در این کشور و بازی تاریخی در انتخابی جام‌جهانی 2014 برزیل که منجر به پیروزی و صعود  ایران با گل رضا قوچان‌نژاد شد نوشت: کارلوس کی‌روش با مشت‌های گره کرده به مصاف کره‌جنوبی آمد و هر 2 سرمربی پیش از آغاز بازی نبرد استرس‌آوری داشتند. بازیکنان کره‌جنوبی و هواداران فوتبال رفتارهای کی‌روش را ناپخته  دیدند. هر چند این سرمربی پرتغالی در نشست خبری بازی دوستانه در سال 2014 میلادی در تهران از این رفتارش اظهار پشیمانی کرد؛ اما از او خاطره و احساس خوبی در اذهان کره‌ای‌ها باقی نخواهد ماند.


سایت کره ای با بررسی حضور  پیرمرد خوش تیپ پرتغالی از سال 2011 میلادی در ایران آورده است: کی‌روش برای دومین‌بار متوالی تیم ملی فوتبال ایران را روانه جام‌جهانی کرد و سال‌هاست صدرنشین رنکینگ آسیا است. او قهرمان اصلی تیم ملی فوتبال ایران است که ترکیب این تیم را عوض کرد. کی‌روش نگاهش را متوجه استعدادهای فوتبال ایران در اروپا از جمله آلمان، هلند، سوئد و ...کرد تا تیمی بسازد که قطب اول قاره کهن محسوب می شود.


چوسان با بیان این که بازی با ایران به کابوس کره ای ها تبدیل شده تصریح کرد این بار باید به هر شکلی شده این کابوس از بین برود و سه امتیاز به حساب ببرهای شرق قاره واریز شود.