مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 25 تیر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال ممفیس گریزلیز - پورتلند بلیزرز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

مربی ناکام کره در استقلال؛ بدترین شایعه سال!
سه شنبه, 31 مرداد 1396 ساعت 13:01
مربی ناکام کره در استقلال؛ بدترین شایعه سال!
نتایج ضعیف استقلال در آغاز لیگ هفدهم بار دیگر شایعات فراوانی پیرامون تغییرات روی نیمکت رهبری این تیم را نقل محافل داخلی و حتی خارج از ایران کرد.

به گزارش "توپ 90"، ناکامی های ادامه دار علیرضا منصوریان در استقلال آن هم با تمام ریخت و پاش هایی که او در تابستان برای تقویت تیم انجام داد بازتاب بسیار بدی داشت تا جایی که شایعه برکناری او و حضور یک مربی خارجی سرشناس روی نیمکت رهبری استقلال به یکی از سوژه های جالب توجه رسانه های داخلی و خارجی تبدیل شد.


در میان تمام نام ها و شایعاتی که پیرامون گزینه های خارجی برای جانشینی منصوریان به گوش رسید یک نام آلمانی بیشتر از هر کس دیگری سرو صدا داشت تا جایی که توجه رسانه های معتبر قاره چه در شرق چه در غرب را به خود جلب کرد. اولی اشتیلیکه سرمربی ناکام کره جنوبی که یکی دو ماه قبل بعد از شکست برابر قطر از سمت خود اخراج شد نامی بود که برای جانشینی منصوریان مطرح شد گرچه این شایعه بلافاصله از سوی مدیران باشگاه تکذیب شد.


با وجود این تکذیب های رسمی اما رسانه های خارجی این شایعه را حسابی مورد توجه قرار دادند تا جایی که بعد از خبرگزاری یونهاپ و چند رسانه معتبر دیگر کره جنوبی که استقلال تهران را مقصد بعدی اشتیلیکه آلمانی دانستند سایت معتبر استاد الدوحه نیز به نقل از همین رسانه ها مدعی شد مذاکرات اولیه باشگاه سرشناس ایرانی با سرمربی آلمانی و ناکام انجام شده است و هیچ بعید نیست اولی سرمربی استقلال شود.


بدون شک در شرایط فعلی که استقلال برای بازگشت به روزهای طلایی و قرار گرفتن در زمره مدعیان قهرمانی نیاز به آرامش دارد شایعه همکاری احتمالی باشگاه با مربی ناکام آلمانی کره جنوبی می تواند بدترین شایعه ممکن در محافل فوتبالی داخلی برای منصوریان و شاگردانش باشد. اولی اشتیلیکه آلمانی در حالی نامش به عنوان گزینه اول جانشینی منصوریان نقل محافل شده است که یکی از ضعیف ترین گزینه های خارجی برای حضور احتمالی در نیمکت استقلال محسوب می شود.


او برخلاف نام بزرگی که دارد از کارنامه بسیار ضعیفی بهره می برد و تنها موفقیت او در یکی دو دهه گذشته را می توان نایب قهرمانی کره جنوبی در جام ملت های آسیا 2015 در استرالیا نامید که با قرعه ای نسبتا بهتر از سایر مدعیان توانست جواز حضور در فینال را به دست آورد. اشتیلیکه با تیم پرستاره کره در یک سال گذشته ضعیف ترین نتایج را کسب کرد که آخرین آن شکست 3-2 به قطر بحران زده در دوحه بود تا ببرهای شرق در آستانه حذف از جام جهانی 2018 بعد از 9 دوره حضور متوالی قرار بگیرند.


پیرمرد آلمانی که از سال 2008 وارد فوتبال حاشیه خلیج فارس و باشگاه های قطری شد در کارنامه مربیگری خود ضعیف ترین نتایج را به ثبت رساند و در دوران سه ساله هدایت تیم ملی کره نیز به یکی از منفورترین مربیان در بین فوتبالدوستان آرام کره ای تبدیل شد. مردی که در برقراری ارتباط با ستاره های خود دچار مشکلات زیادی است و از آن مهم تر با اخلاق خاصی که آلمانی ها دارند همواره در تیررس حواشی و اختلاف با بازیکنان قرار دارد.