بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 25 شهریور 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی موناکو 1 - نیم المپیک 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

لیونل مسی؛ دکترای ثبت آمار
یکشنبه, 29 مرداد 1396 ساعت 22:05
لیونل مسی؛ دکترای ثبت آمار
لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسا امشب می تواند در اولین دیدار بارسا در لالیگا رکورد خارق العاده خود را افزایش دهد.

 

به گزارش "توپ 90"، طی سالهای گذشته همیشه نام لیونل مسی در بین صدرنشینان رقابت گلزنی در لالیگا قرار داشته است و علیرغم آمدن و خروج ستارگان بزرگی در ترکیب این تیم، چشم امید هواداران بارسا برای باز کردن دروازه رقبا همیشه اول به لیونل مسی بوده است.

در شبی که لوییس سواز به علت مصدومیت غایب است و بارسا برای اولین بار بدون نیمار در لالیگا بازی خواهد کرد، تمام توجهات مانند همیشه معطوف به لیونل مسی خواهد بود و اگر او قادر به گلزنی برابر بتیس باشد، گل شماره 350 در کارنامه درخشان وی ثبت خواهد شد.

از نوامبر سال 2014 که وی از رکورد 251 گل تلمو زارا اسطوره باشگاه بیلبائو گذشت و عنوان بهترین گلزن تاریخ لالیگا را به خود اختصاص داد، با زدن هر گل مسی یک قدم از رقبای خود دورتر می شود و حالا این فرصت را دارد تا امشب به رقم شگفت انگیز 350 گل برسد.

مسی تنها 17 سال و 10 ماه و 8 روز داشت که موفق شد در تاریخ یک می 2005 دروازه آلباسته را گشوده و اولین گل خود را در تاریخ لالیگا به ثمر برساند.

از 349 گل مسی، 200 تای آن در نوکمپ و 149 گل خارج از خانه به ثمر رسیده و سویا با 23، اتلتیکو مادرید با 22 و والنسیا و اوساسونا با 21 گل، بزرگترین قربانیان ستاره آرژانتینی بارسا بوده اند.

رئال مادرید نیز تا به حال 16 گل از مسی دریافت کرده که بیشترین تعداد دریافت گل این باشگاه پرافتخار از یک بازیکن بوده است.

دیگر تیم هایی که در لالیگا حداقل 10 بار مغلوب گلزنی های برنده 5 توپ طلای تاریخ فوتبال شده اند عبارتند از: لاکرونیا، رایو وایکانو، لوانته، اسپانیول، بیلبائو، ختافه، سانتاندر، سوسیداد، ویارئال، آلمریا، مایورکا، مالاگا و گرانادا.

از این 349 گل، 46 گل از روی نقطه پنالتی و 16 گل نیز از روی ضربات ایستگاهی به ثمر رسیده است و باقی در جریان بازی بوده است. بهترین فصل مسی طی این سالها فصل 2012-2011 بوده که این بازیکن موفق به ثبت عدد خیره کننده 50 گل شد.

لیونل مسی تا به حال 4 فصل و طی سالهای 2010، 2012، 2013 و 2017 موفق به فتح عنوان آقای گلی لالیگا شده و 4 تیم والنسیا، اسپانیول و اوساسونا تیم هایی بودند که در یک دیدار 4 بار مقهور هنرنمایی این ستاره آرژانتینی شده اند.

رئال مادرید، والنسیا، اتلتیکومادرید، رایو وایکانو، اوساسونا، مالاگا، گرانادا و لاکرونیا نیز تیم هایی بوده اند که 2 بار طعم تلخ هت تریک لیونل مسی را چشیده اند و امشب لیونل مسی می تواند برابر بتیس این آمار و ارقام خیره کننده را بهبود بخشد.