بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 31 شهریور 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی موناکو 1 - نیم المپیک 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بیرانوند: درهای تیم ملی به روی کیانوش باز است
چهارشنبه, 25 مرداد 1396 ساعت 16:25
بیرانوند: درهای تیم ملی به روی کیانوش باز است
سرمربی تیم ملی وزنه برداری وضعیت شاگردانش را در راه رسیدن به موفقیت در رقابت های داخل سالن آسیا و مسابقات جهانی تشریح کرد.

‏به گزارش "توپ 90"، تغییر در راس کادرفنی تیم ملی وزنه برداری در ماه های اخیر با انتقاداتی همراه شد اما محسن بیرانوند این روزها سعی می کند در آرامش و بدون توجه به مسائل حاشیه ای کارش را پیش ببرد. سرمربی تیم ملی وزنه برداری در ابتدا باید آزمون حضور در مسابقات داخل سالن آسیا را پشت سر بگذارد و در صورت گرفتن نمره قبولی هدایت پولادمردان را برای رقابت های جهانی نیز برعهده خواهد داشت. 


خبرنگار "توپ 90" با محسن بیرانوند، سرمربی تیم ملی وزنه برداری به گفت و گو پرداخته که حاصل آن در ادامه آمده است. 


* از اتفاق تلخ روزهای اخیر صحبت کنید. محمدعلی فلاحتی نژاد را از دست دادیم.
محمدعلی مثل برادر من بود و همه می دانستند که ما از دوران تحصیل با یکدیگر همراه بودیم. واقعا از این اتفاق ناراحتم و امیدوارم جای او در بهشت باشد. البته حالا که این قهرمان از میان رفته، بهتر است به خانواده او رسیدگی شود. این موضوع فقط مربوط به فلاحتی نژاد نیست و باید شرایطی فراهم شود که قهرمان های ورزش حقوق ماهیانه داشته باشند. 


* تیم ملی را برای حضور در مسابقات داخل سالن آسیا آماده می کنید که برخی از نفرات اصلی هم در این تیم حضور دارند؟
تیمی را به مسابقات داخل سالن اعزام می کنیم که از انتخاب هر کدام از نفراتش هدف و برنامه داریم. مثلا سهراب مرادی به عنوان قهرمان المپیک چون در یک سال اخیر در هیچ مسابقه ای شرکت نکرده، نیاز بود که قبل از مسابقات جهانی یک میدان جدی را تجربه کند. علی هاشمی وزنش را بالاتر برده و جا دارد که در این مسابقات محک بخورد. میری هم به عنوان یک وزنه بردار جوان در این رقابت ها حضور دارد.


* نیازی نبود بهداد سلیمی هم در این مسابقات حاضر باشد؟
طبق بررسی هایی که داشتم، ترجیح می دهم که همه نفرات اصلی را به این مسابقات نبریم. همانطور که گفتم اهدافی را دنبال می کنیم و با توجه به شرایط بهداد حضورش در این مسابقه به صلاح نبود.


* همچنان بابت مصدومیت زانوی سلیمی نگرانی وجود دارد؟
بهداد با غیرت و اراده ای که داشت در فاصله چند ماه مانده به المپیک آن مصدومیت سخت را سپری کرد و به مسابقات برگشت. با این حال زانویی که تیغ خورده دیگر آن زانوی سالم قدیمی نمی شود. سن بهداد هم بالاتر رفته و باید محتاط تر عمل کند. باید بهداد سلیمی را با یک برنامه ریزی به اوج آمادگی برسانیم و مردم هم برای او دعا کنند تا مشکلی پیش نیاید.


* با رکوردهای که وزنه برداران گرجستانی و ارمنستاتی ثبت کرده اند، به نظر می رسد کار بهداد برای بازپس گیری مدال طلای فوق سنگین سخت است؟
دسته فوق سنگین حالت دوره ای دارد و تا به حال پیش آمده که ما در یک دوره ۲ مدعی برای کسب طلای مسابقات جهانی داشته باشیم. این بار مدعیان جدی تری در مسابقات هستند اما ما دست خالی نیستیم و علاوه بر بهداد سلیمی جوانی مثل همایون تیموری را داریم. همچنین سعید علی حسینی از هفته بعد به ما اضافه می شود و امیدواریم که شرایطش خوب باشد. 


* درباره سعید علی حسینی می توان امید داشت رکوردهای ۸ سال قبل خود را تکرار کند؟
سعید با من دائم در ارتباط است اما در اوج آمادگی نیست. باید با او از اردوی بعدی کار کنیم و بعد درباره وضعیتش نظر قطعی بدهم. فرصت می دهیم تا علی حسینی به حدنصاب هایی که تعیین کردیم برسد و باید به پیشرفتش امیدوار باشیم. 


* از وضعیت کیانوش رستمی که قرار است جداگانه تمرین کند، خبری دارید؟
همین امروز هم کیانوش رستمی در سالن همراه ما بود اما زیر نظر برادرش تمرین می کرد. من به او گفتم که در اردوی تیم ملی به روی تو همیشه باز است و هر وقت دوست داشتی به اینجا بیا. من دوست دارم کیانوش رستمی نتیجه بگیرد چون بالاخره پرچم ایران است که بالا می رود و هر کمکی هم از دستم بربیاید، انجام می دهم. رابطه ما خیلی خوب است و به نظرم اگر او می تواند به این شکل موفق شود،‌ نباید مانعش شویم. 


* در یکی، ۲ ماه اخیر که مسئولیت تیم ملی را برعهده گرفتید، انتقاداتی هم به شما وارد شد. این مسائل روی کارتان تاثیرگذار است؟
من در رشته مدیریت تحصیل کردم و می دانم که یک مدیر باید به هر فردی یک فرصت بدهد. مربیگری همینطور است که یک روز می گویند خوش آمدی و روز دیگر می گویند خداحافظ. در واقع ما یک کار موقت داریم و هر لحظه ممکن است عذر ما را بخواهند. من هم حساسیتی روی این ندارم که اگر موفق نشدم، حتما بمانم و هر زمان شورای فنی و فدراسیون تصمیم گرفتند می توانند سرمربی تیم ملی را تغییر دهند. 

* در پایان وعده ای برای کسب سکو در مسابقات جهانی آمریکا می دهید؟

من قولی برای کسب مدال و سکو نمی دهم اما حرفم این است تمام پتانسیل وزنه برداری ایران در اردوی تیم ملی هستند. کسی جز این نفرات نیست  که آماده باشد و ما هم فقط می توانیم تلاش کنیم که نفرات را به اوج آمادگی برای روز مسابقه برسانیم.