مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 30 تیر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی دورتموند 1 - منچسترسیتی 0 (چمپیونز کاپ)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

قهرمانی سوپرکاپ و بدیمنی برای رئال و بارسا
دوشنبه, 23 مرداد 1396 ساعت 01:32
قهرمانی سوپرکاپ و بدیمنی برای رئال و بارسا
در جهان فوتبال هیچ تیمی علاقمند به باختن نیست؛ خصوصا زمانی که پای ال کلاسیکو در میان باشد، هیچ کدام از تیم های بارسلونا و رئال مادرید علاقه ای به باختن ندارند.

 

به گزارش "توپ 90"، این دو تیم امشب در سوپرکاپ اسپانیا به مصاف هم می روند اما مشکل اینجاست که در 6 سال گذشته، هیچ گاه تیمی که فاتح سوپرکاپ شده در فصل بعدی قادر به فتح لالیگا نبوده و انگار فتح این جام برای تیمی خوش یمن نیست.

آخرین بار فصل 2011-2010 بود که بارسا بعد از فتح سوپرکاپ فاتح لالیگا نیز شد. سال بعد اگرچه بارسا در فینال رئال را مغلوب کرد، اما کهکشانی ها با هدایت مورینیو با 100 امتیاز لالیگا را فتح کردند.

سال بعد رئال سوپرکاپ را فتح کرد اما در فتح لالیگا مغلوب بلوگرانا شد. فصل بعد، اتلتیکومادرید لیگ اسپانیا را فتح کرد اما در سوپرکاپ مغلوب رئال مادرید شد.

یک سال بعد، بیلبائو با 4 گل در بازی رفت بارسا را مغلوب کرده و در نهایت فاتح سوپرکاپ شد اما لالیگا در سلطه شاگردان انریکه بود و سال قبل نیز این عنوان نصیب سویا شد اما کهکشانی ها فاتح لالیگا شدند. با این شرایط، شاید شکست در سوپرکاپ به سود تیمی باشد که چشم به لالیگای سال بعد دارد.