بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 27 شهریور 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی موناکو 1 - نیم المپیک 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

عاشوری: به محمدخانی پاس دادم پیوس بامن قهر کرد
یکشنبه, 22 مرداد 1396 ساعت 16:35
عاشوری: به محمدخانی پاس دادم پیوس بامن قهر کرد
محسن عاشوری نام بزرگ و قابل احترامی برای هواداران پرسپولیس است.

به گزارش "توپ 90"،  او یکی از مردان اصلی و ستاره دوران طلایی پرسپولیس در دهه های شصت و هفتاد است. از بهترین هافبک های بازیساز فوتبال ایران که چند آقای گل درجه یک را تحویل فوتبال ایران داده است. بازیکنی که گفته می شد علی پروین سرمربی وقت پرسپولیس شیفته بازی او  بوده است. شایعه بود پروینی که به سخت گیری معروف است برای محسن عاشوری برنامه تمرینی متفاوت و سبک تری در نظر می گرفت چرا که کاملا با ویژگی ها و توانایی های فنی بهترین پاسور زمانه آشنا بود. محسن عاشوری بعد از فوتبال هم مثل زمان بازی کردنش آرام و کم سرو صدا است. او اینروزها سرمربی تیم فوتبال شهرداری فومن است و قصد دارد این تیم را از لیگ دو به لیگ یک بیاورد. 


محسن عاشوری در رابطه با اینروزهای خودش گفت:« در حال حاضر در خدمت تیم دسته دومی شهرداری فومن و درحال آماده سازی تیم برای مسابقات هستیم.»


سرمربی شهرداری فومن همچنین گفت:« ما همچنین در حال انجام بازی های تدارکاتی هستیم، یک هفته در سرعین اردو داشتیم و بعد از آن چند بازی تدارکاتی را دربرنامه مان داشته و داریم.»


او اضافه کرد:« بعد از اردوی اردبیل، دو بازی تدارکاتی با تیم های ملوان انزلی و پاس گیلان برگزار کردیم. فردا( دوشنبه) با سپیدرود رشت بازی تدارکاتی خواهیم داشت و چهارشنبه با تیم هیرکانی چالوس مسابقه می دهیم.»


سرمربی پرسپولیسی شهرداری فومن درباره اهدافش در این تیم دسته دومی گفت: «البته که هدف ما در شهرداری فومن انجام بازیهای خوب و صعود به رقابت های لیگ یک است.» 
او افزود:« هرچند برای رسیدن به اهدافمان مشکلاتی در رابطه با امکانات و منابع مالی که مسئولان در صدد رفع آنها هستند. امیدوارم این مشکلات هرچه زودتر حل شوند تا تیم بتواند به اهدافی که دارد نزدیک شود.»


نکته جالب این که مرتضی کرمانی مقدم همبازی سابق عاشوری در پرسپولیس کمک او در تیم شهرداری فومن است.  عاشوری با تایید این موضوع در رابطه با این که آیا مرتضی کرمانی مقدم هم از پاسهای دقیق او در زمان بازی کردن بهره برده است گفت:« پاس گل های من به مرتضی(کرمانی مقدم) آنقدرها هم نبود چرا که مرتضی( کرمانی مقدم) در پستی بازی می کرد که وظیفه دیگری به غیر از گلزنی داشت.»


بهترین بازیساز و پاسور پرسپولیس و فوتبال ایران در دهه های طلایی شصت و هفتاد در پاسخ به این سوال که در زمان حکمرانی اش در میانه میدان و زمانی که تمام توپها برای پخش شدن به او ختم می شد آیا شده که از روی عمد به بازیکنی پاس ندهد؟ گفت:« قرار بود فقط راجع به خودم و کارم صحبت کنیم. می دانم این سوال را برای چه پرسیدید!(می خندد) پس بگذارید یک خاطره برایتان تعریف کنم تا ماجرا بهتر برایتان روشن شود.»


کاپیتان سابق پرسپولیس با بیان خاطره اش گفت:« در دورانی که بازی می کردم ، زمانی همسر خدا بیامرزِ ناصر محمدخانی برای دیدن خانواده اش به  قطر رفته بود. از انجایی که منزل من و ناصر نزدیک به هم بود اکثرا با هم بودیم و با هم سر تمرین می رفتیم و بر میگشتیم، تا اینکه تیم المپیک شوروی سابق که قهرمان اروپا هم بود برای دو بازی تدارکاتی به ایران آمد و قرار شد یک بازی هم با پرسپولیس بکند.»


او ادامه داد:« در بازی با تیم المپیک شوروی من یک پاس به ناصر(محمدخانی) دادم که از وسط زمین با یک استارت وجدا کردن توپ، خودش را با گلر تک به تک کرد و توپ را گل کرد.کاری که فقط از ناصر برمی آمد.»


ستاره خط میانی پرسپولیس در دهه گذشته افزود:« ما آن بازی را دو بر یک باختیم ولی فرشاد پیوس تا یک هفته با من حرف نمیزد.»


عاشوری در حالی که از یادآوری این خاطره خنده اش گرفته بود گفت:« فرشاد (پیوس) میگفت تو با ناصر مچ شدی و  دیگر من را نمیبینی...»!


او گفت:« شما چه فکر می کنید؟! امروز فکر کنم دیگر همه بدانند که من کاری را که به نظرم درست بود انجام دادم. فرشاد( پیوس) اشتباه فکر می کرد و بعدا به او ثابت شد...»


محسن عاشوری همچنین اضافه کرد:« بعضی چیزها را باید به زمان سپرد. من هم امیدوارم داستانی که در پرسپولیس پیش آمده مثل داستان ما یک سوتفاهم باشد.»


ستاره محبوب پرسپولیسی ها در بخش پایانی صحبتش در رابطه با اینکه آیا پرسپولیسی ها می توانند در انتظار حضور او با تیمش در لیگ یک و لیگ برتر باشند گفت:« راستش از نظر شخص خودم مهم نیست در چه سطحی کار می کنم. من با افتخار در همه رده ها و حتی فوتبال پایه کار کرده ام. مهم تاثیری است که می توانم بگذارم ولی خب نمی توانم منکر شوم که اکنون هدف من و تیمم در وهله اول صعود به لیگ یک است.»


عاشوری در پاسخ به اینکه هواداران فوتبال و بخصوص پرسپولیس دوست دارند اخباربیشتری از او بشنوند هم گفت:« انشالله به وقتش می شنوند.»