مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 27 مرداد 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لاتزیو 1 - ناپولی 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

برخورد با رضاییان درجهت نظم تیمی بود
شنبه, 21 مرداد 1396 ساعت 13:50
برخورد با رضاییان درجهت نظم تیمی بود
جعفر کاشانی رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس گفت:« با حمایت های وزیر ورزش از مشکلات پیش روی باشگاه عبور خواهیم کرد.»

به گزارش "توپ 90"، پرسپولیس در حالی صدرنشین مسابقات لیگ برتر است که مسایل و مشکلات اقتصادی بزرگ باردیگر برسر راه این باشگاه قرار گرفته است.


جعفر کاشانی رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در ابتدا درباره تشکیل هیات مدیره جدید این باشگاه گفت:« هیات مدیره جدید کارش را آغاز کرده ، اولین جلسه را نیز تشکیل دادیم و همه چیز در حال حاضر خوب است. امیدوارم حضور اعضای جدید هیات مدیره در پویایی اقتصاد باشگاه موثر باشد.»


کاشانی درباره شرایط تیم پرسپولیس هم گفت:« تیم ما نتایج خوبی گرفته است و عملکرد مناسبی داشته است. من معتقدم این تیم در ادامه به انسجام بیشتری رسیده و نتایج بهتری هم می گیرد. موضوعی که مهم است این است که جوانها در تیم ما به بازی گرفته می شوند و این نشانه پویایی فضای پرسپولیس است.»


وزیر کاملا بر ورزش اشراف دارد
او درباره شرایط مالی باشگاه نیز گفت: « ببینید ما چاره ای جز این  نداریم که  بخش خصوصی وارد شود. این موضوع باعث شکل گیری یک اتحادیه باشگاههای مستقل خواهد شد که در این صورت باشگاهها می توانند خودشان تصمیم گیرنده باشند و در این صورت نقش فدراسیون نظارتی خواهد شد. درحال حاضر شرایط باشگاهها و همچنین پرسپولیس در زمینه مالی مبهم است. معلوم نیست حق پخش تلویزیونی چه می شود این در حالی است که باشگاهی مثل پرسپولیس توانایی این را دارد که از پتانسیل بسیار بالایش که هواداران هستند استفاده کند. هواداران می توانند سهام دار باشگاه باشند و باشگاه را در مواقع بحرانی کمک مالی و معنوی کنند.»
رئیس هیات مدیره پرسپولیس همچنین گفت:«  البته امروز اتفاق مثبتی که در ورزش افتاده است حضور آقای دکتر سلطانی فر است که اشراف کاملی به ورزش دارند. ایشان ورزش و ورزشکاران را به خوبی می شناسند و این امتیاز بزرگی است که می تواند نقش موثری در شکل گیری باشگاه به معنای واقعی اش داشته باشد.  دکتر سلطانی فر با علاقه و سعه صدر به ورزشکاران بها داده و با پیشکسوتان صحبت می کنند و این خیلی در تصمیمات نهایی که درباره ورزش اتخاذ می شود تاثیر دارد.»


به طاهری اعتماد کامل داریم
جعفر کاشانی همچنین درباره سخنان علی اکبر طاهری مدیرعامل پرسپولیس که گفته است نزدیک به 8 میلیارد از تبلیغات محیطی مسابقات از طرف سازمان لیگ به این باشگاه پرداخت نشده است گفت:« آنچه آقای طاهری می گویند قطعا درست است چون من چیزی جز صداقت از ایشان ندیده ام. ضمن اینکه آیا کسی شنیده است که فدراسیون یا سازمان لیگ اعلام کند که چقدر بلیط فروشی انجام شده یا چقدر پول از تبلیغات محیطی هر بازی به دست آمده است؟»
او همچنین افزود:« در زمانی که من بازی می کردم بعد از هر مسابقه پرسپولیس 60 درصد از پول بلیط فروشی به برنده و 40 درصد به تیم بازنده تعلق می گرفت و اگر بازی مساوی می شد این پول 50 به 50 در اختیار تیم ها قرار می گرفت. اما امروز ما واقعا نمی دانیم چقدر پول بلیط فروشی بوده یا تبلیغات محیطی چقدر درآمد داشته اند؟»


بازیکنان پرسپولیس باید پیشکسوتان را بشناسند
رئیس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس درباره حواشی که از سوی برخی بازیکنان این تیم در روزها و هفته های اخیر به وجود آمده گفت:« از این اتفاقات باخبر هستم اما این را هم می دانم تیم بزرگ حاشیه هایش هم بزرگ می شود. بازیکنان ما باید بدانند که در چه باشگاهی حضور دارند و فقط مسایل فنی آنها مد نظر نیست. البته این بچه ها جوان هستند و باید آموزش ببینند. اینها مثل بچه های ما می مانند و ما باید به آنها یاد بدهیم که رفتار و کردارشان در چنین باشگاهی چگونه باشد. به نظر من بازیکنان پرسپولیس باید قبل از هرچیز پیشکسوتانی که دارای وجاهت هستند را بشناسند. کسانی مثل علی کریمی، مهدی مهدوی کیا،درخشان، کریم باقری و مایلی کهن را بشناسند و بدانند که این پیشکسوتان چگونه توانستند حتی بعد از فوتبالشان اینهمه محبوب باشند.»


تصمیم برانکو در راستای نظم تیمی بود
اما در حالی که در طی ماههای اخیر برخی از ستاره های پرسپولیس مصاحبه های تندی علیه باشگاه انجام دادند اما برخوردی از سوی باشگاه و مربی تیم با آنها نشد. این درحالی است که رامین رضاییان فصل قبل به دلیل مسایل انضباطی از تیم کنار گذاشته شد. کاشانی در این باره گفت: «این بچه ها گناهی ندارند ، جوان هستند و با فرهنگ روز زندگی می کنند اما باید خیلی از مسایل مربوط به روابط را یاد بگیرند که چگونه صحبت کرده و رفتار و کردارشان چگونه باشد»

او همچنین ادامه داد:« من شخصا خودم با رضاییان خیلی صحبت کردم اما در بعضی موارد انضباطی این سرمربی است که تصمیم می گیرد چرا که باید به فکر نظم و انضباط و موفقیت کل تیم باشد. به نظرم درکل باشگاه باید کارفرهنگی انجام بدهد تا این جوانها آموزش ببینند که در چه باشگاهی بازی می کنند. این بچه ها باید بدانند باشگاه خانواده آن ها است و اگر یک روز غذا نان و پنیر خوردند نباید همه جا جار بزنند...»


مشکل ژوزه حل می شود
رئیس هیات مدیره پرسپولیس همچنین در ادامه با اشاره به مشکلات مالی و خطرناکی مانند بدهی مانوئل ژوزه گفت: « این مشکلات حل خواهد شد. با نظرو لطفی که آقای وزیر دارند ما از مشکلاتی مثل بدهی ژوزه عبور می کنیم. نگاه مثبتی که آقای دکتر سلطانی فر و مسئولان دارند و همچنین پشتکار آقای طاهری این مشکل که حاصل اشتباه مدیریت دوران گذشته است حل خواهد شد.»


پاس ندادن به منشا را قبول ندارم
کاپیتان سابق پرسپولیس درباره حرف و حدیث های پیرامون پاس ندادن برخی بازیکنان به گادوین منشا گفت: « این حرفها را قبول ندارم و این شایعات در زمان ما هم بود منتها در آن زمان یک اصل وجود داشت و آن پرستیژ باشگاه بود و به همین دلیل کسی درباره آن حرفی نمی زد.»
او اضافه کرد:« زمانی من در باشگاه پرسپولیس بازی می کردم و در بازی برابر عقاب تیم ما دروازه بان نداشت. سرمربی تیم مرحوم دهداری من را درون دروازه گذاشت و ما بازی را از عقاب که 7 ملی پوش داشت 5 بر صفر بردیم اما آقای دهداری شش ماه با من سرسنگین بود. می دانید چرا؟ برای اینکه وقتی گفت جعفر(کاشانی) امروز دروازه بان است من گفتم: «من» . مرحوم دهداری حتی جواب سوال من را نداد اما شش ماه با من سرسنگین بود برای اینکه می گفت چرا گفتی :«من»؟ به ایشان گفتم من فقط تعجب کردم و این سوالم از روی تعجب بود اما با وجود اینکه ستاره زمین بودم ماهها منت آقای دهداری را می کشیدم تا از من دلخور نباشد.»


پرسپولیس خیلی خوب است
کاپیتان سابق تیم ملی ایران و پرسپولیس همچنین درباره شرایط این روزهای پرسپولیس گفت: « پرسپولیس امروز خیلی روان کار می کند و روز به روز بهتر هم خواهد شد. ما باید روی جوانان و تیم ای پایه مان کار کنیم تا به مرور بازیکنان جوانمان هم به ترکیب تیم اضافه شوند.»
او اما درباره این انتقاد که برانکو وارد می شود که ترکیب او کاملا مشخص است و این انگیزه بازیکنان ذخیره را پایین می آورد گفت:« هر مربی نظر خودش را دارد اما من هم می گویم مربی به ترکیب تیم برنده دست نمی زند. ضمن اینکه بسیاری از مربیان بزرگ معمولا با یک ترکیب ثابت بازی می کنند. اما می شود در بازیهای غیررسمی یا سبک تر به جوان ها و ذخیره ها هم میدان داد.»